Volkswagen up! za 31.290 zł

Od początku tygodnia można składać zamówienia na najnowszy model Volkswagena – mały, miejski up!. To jedna z najgorętszych premier tego roku!

Volkswagen up za4

W chwili wprowadzenia najmniejszego Volkswagena do sprzedaży dostępne będą trzy wersje tego malucha: podstawowa – take up!, zorientowana na komfort – move up! oraz najbogatsza – high up!. Dodatkoweo dostępne są dwa wyjątkowe modele bazujące na wersji high up! – up! black i up! white. Jeśli chodzi o jednostki napędowe, wraz z up! debiutuje nowa generacja trzycylindrowych silników. Jednostki benzynowe generują moc 60 KM i 75 KM, a przy tym są wyjątkowo oszczędne. Średnie zużycie paliwa ma wynieść zaledwie odpowiednio 4,5 l oraz 4,7 l/100 km.

Nowe standardy VW

Up! zaprezentowany został szerokiej publiczności podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Zgodnie z założeniem, up! ma wyznaczać nowe standardy w segmencie małych aut. Najmniejszego Volkswagena z m.in. systemem ESP oraz 4 poduszkami powietrznymi, światłami do jazdy w dzień i wspomaganiem kierownicy można kupić już za 31.290 zł. – Pierwsze samochody będą dostępne pod koniec lutego 2012 – powiedział Marek Ćwiek, Kierownik Działu Produktu marki Volkswagen w Kulczyk Tradex.

Bogatsze wyposażenie znajdziemy w wersji move up!, której cena wynosi 34.390 zł. W wyposażeniu standardowym znajdzie się m.in. centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby, dzielona kanapa, fotel kierowcy z regulacją wysokości oraz system easy entry. Move up! wyróżnia się również charakterystycznym panelem na desce rozdzielczej. Z kolei najbogatsza wersja high up! to wydatek rzędu 39.890 zł. Za tę cenę otrzymamy m.in. klimatyzację, radioodtwarzacz z czytnikiem MP3, podgrzewane fotele, reflektory przeciwmgielne oraz obręcze ze stopu metali lekkich. Wśród opcji wyposażenia dodatkowego szczególnie warto zwrócić uwagę na wielofunkcyjne urządzenie maps+more w cenie 1.200 zł, które może pełnić funkcje nawigacji, zestawu telefonicznego, komputera pokładowego, czy też trenera oszczędnej jazdy oraz na systemu awaryjnego hamowania.

Mały olbrzym

Mimo, że zewnętrzne wymiary (3,54 m x 1,64 m x 1,48 m) czynią up! jednym z najmniejszych czteroosobowych samochodów na świecie, wewnątrz jest on olbrzymem! Dzięki jednemu z najdłuższych rozstawów osi w segmencie, w połączeniu z kompaktowym i przesuniętym daleko do przodu silnikiem, można było nadzwyczaj dobrze wykorzystać przestrzeń w środku. – To nie jedyne innowacje up!, model ten wyróżnia się także nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa – dodał Tomasz Tonder, PR Manager odpowiedzialny za markę Volkswagen.

W listopadzie organizacja Euro NCAP opublikowała wyniki testów zderzeniowych najmniejszego Volkswagena, który otrzymał notę pięciu gwiazdek. Standardowo oceniane były rezultaty zderzenia czołowego i bocznego, a także zderzenia ze słupem oraz tak zwanego testu whiplash, w którym badane jest obciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa przy uderzeniu w tył samochodu. Optymalną ochronę up! potwierdziły także testy z manekinami dzieci w wieku 18 miesięcy i 3 lat. Dodatkowo Euro NCAP uwzględniło rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo czynne. W rezultacie up! oprócz pięciu gwiazdek otrzymał także Advanced Award – nagrodę za funkcję awaryjnego hamowania w mieście.

Volkswagen-up-za2

Volkswagen up za3