Auta w przedziale 20-30 tysięcy

Robiliśmy już krótkie zestawienie aut do 10 i 20 tysięcy złotych. Tym razem poprzeczkę podnosimy jeszcze wyżej i na tapetę bierzemy auta od 20 000 do 30 000 PLN. Ten przedział cenowy daje nam coraz większą możliwość na uzyskanie niezawodności auta. Założone parametry to oczywiście cena i rocznik, nie starszy niż 2010. Wśród 3 latków możemy wybierać w autach pogwarancyjnych ale też takich, które jeszcze nie wyjechały z macierzystych salonów. Będziemy też obserwować niższe przebiegi i coraz ładniejsze linie nadwozia.

Rozsądne auta 20 000- 30 000zł

1. Ford Fiesta nowej generacji 

Siódma już generacja tego modelu ma bardziej agresywny wygląd, w porównaniu do jej pierwowzoru. W tej cenie dostaniemy model z 2010 i nawet 2011 roku w pełnym przekroju silnikowym. Dostaniemy welurową tapicerkę, komputer, elektryczne szyby i lusterka, systemy ABS, ASR, ESP, poduszki powietrzne, klimatyzację, światła przeciwmgłowe i wiele innych dodatków. Możliwe do osiągnięcia są też aluminiowe felgi. Samochód prawdopodobnie nie będzie miał zbyt wielkiego przebiegu i będzie stosunkowo oszczędny z uwagi na stosowane w tych autach ekonomiczne silniki.

Na tym samym poziomie cenowym będzie też Peugeot 207 oraz Renault Clio. W tym przypadku wybór będzie już uzależniony od gustu.

Ford Fiesta facelift

1. Nowy Spark 

Dla osób, które mają aspiracje posiadania nowego auta z pomocą przychodzi Chevrolet. Nowy Spark oferowany jest w pięciu wersjach wyposażenia: SPARK, SPARK+, LS, LS+, LT. Każda wersja wyposażona jest w system ABS, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne, immobilizer silnika oraz wspomaganie kierownicy.

Możemy wybierać wśród dwóch wersji silnika 1.0 litrowej i 1.2 litra.

Auto niewielkie i może nie luksusowe ale nowe!

Chevrolet Spark

2. Hyundai ix20 

Ciekawą propozycję przygotował także Hyundai. Nieco mniejszy i mniej komfortowy od swojego brata ix35 ale też sporo tańszy. Konstrukcyjny brat Kia Venga, minivan z 5 letnią gwarancją. Stosunkowo spory w środku, posiadający wiele ciekawych rozwiązań oraz dość sporą przestrzeń ładunkową. Jego niebywałą zaletą jest to ,że siedzi się w nim wyżej, jest wygodny i możemy go mieć w wersji Classic i roczniku 2012 i z zerowym przebiegiem już za 25 500zł.

Hyundai ix20

Nieszablonowy wybór do 30 000

Możliwości jest wiele, od komfortowej, jednak niedocenianej KiA Sorento, SUVa na ramie, z napędem 4×4, przez sportowe mercedesy CLK, SLK aż po eleganckie Jaguary X-Type. Wyobraźnia, chęć i potrzeba powinny zdominować wybór bo pole do popisu jest spore. Oczywiście jak w każdym przypadku zaleca się wizytę u mechanika, najlepiej w autoryzowanej stacji obsługi oraz zimną krew.

Kia Sorento

Tekst: Kasia Kwiecińska

Fot. Wikimedia