Coraz mniej młodych kierowców?

0

Z najnowszych badań Uniwersytetu w Michigan wynika, że coraz więcej młodych kierowców woli spędzać czas w Internecie niż jeździć samochodem.

Instytut badań nad transportem przy Uniwersytecie w Michigan zbadał wpływ coraz większej liczby użytkowników Internetu w Stanach Zjednoczonych na coraz mniejszą liczbą zgłoszeń na egzaminy prawa jazdy. Jak się okazało, coraz więcej młodych kierowców woli spędzać czas w Internecie niż poruszać się samochodem.

Trend ten widoczny jest nie tylko w USA, ale także w Kanadzie, Korei Południowej i Japonii, a także w wielu krajach europejskich, takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja i Norwegia. Także w tych państwach obserwuje się wzrost liczby starszych kierowców kosztem młodszego pokolenia.

Z danych instytutu wynika, że w 1983 roku 33% ogólnej liczby kierowców w Stanach Zjednoczonych było poniżej 30 roku życia. Dziś odsetek ten wynosi już jedynie 22%. Badania donoszą także, że w 1983 roku 94% amerykanów pomiędzy 20 a 30 rokiem życia posiadało prawo jazdy, zaś dziś liczba ta zmniejszyła się o 10%.

Rebecca Lindland z firmy badawczej IHS Automotive podejrzewa, że powodem, dla którego młodzi ludzie mniej entuzjastycznie podchodzą do uzyskania prawa jazdy i podróżowania samochodem jest Internet. – – Wszystko spowodowane jest zmianami jakie zachodzą w społeczeństwie, a konkretnie kontaktami z przyjaciółmi. Kiedyś konieczne było wyjście z domu w celu spotkania z przyjaciółmi, dziś wystarczy Internet – komentuje.