Białe szaleństwo w Madonna di Campiglio

w1

W połowie stycznia do Madonna di Campiglio zjeżdżają się zawodnicy Ferrari i Ducati by wziąć udział w przedsezonowej, śnieżno-motorowej imprezie.

w2

Co roku w połowie stycznia ten jeden z najbardziej znanych włoskich kurortów narciarskich robi się czerwony. Odbywa się tam impreza pod nazwą Wroom, w której uczesniczą zespoły Ferrari F1 oraz Ducati MotoGP. Do Madonny zjeżdżają się nie tylko całe zespoły, ale także miłośnicy obu ekip. Oprócz tego zwykle w Madonnie swój nowy motocykl na kolejny sezon przedstawiają zawodnicy motocyklowi – w tym roku to Valentino Rossi i Nicky Hayden.

Gokartem po lodzie

W trakcie imprezy nie może zabraknąć oczywiście pokazowych wyścigów. Zawodnicy bardziej się bawią niż ścigają, mimo wszystko nie brakuje emocji, a rywalizacja jest bardzo widowiskowa. Kulminacją wydarzeń z całych pięciu dni jest finałowy wyścig na lodzie za kierownicami gokartów. Tym razem najlepszy okazał się motocyklista Valentino Rossi, który pokonał kierowców Ferrai – Felipe Massę i Fernando Alonso. Czwarty był kierowca rezerwowy Ferrari – Giancarlo Fisichella.

Slalom Ferrari FF

Nieco wcześniej odbył się inny bardzo oryginalny i niecodzienny wyścig, tym razem tylko pomiędzy kierowcami F1. Panowie ścigali się po stoku narciarskim – do pokonania mieli trasę slalomową. Niby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że obaj ścigali się… Ferrari FF.

Zawodnicy prezentowali swoje umiejętności także w lodowym wyścigu za kierownicami Fiatów 500. W tym wyścigu najlepszy okazał się Massa, który ukończył rywalizację przed Rossim i Alonso.

Poniżej możecie zobaczyć filmiki z rywalizacji podczas Wroom 2012:

http://www.youtube.com/watch?v=IJWHioUbelg&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=EH1HkTvqouA

w3

w4

w5

w6