Chevrolet partnerem Manchesteru United

Chevrolet został oficjalnym partnerem legendarnego klubu piłkarskiego Manchester United. Pierwsza w 101-letniej historii firmy futbolowa umowa sponsorska skupia się na zapewnianiu fanom piłki nożnej dodatkowych emocji.

Umowa obejmuje m.in. stworzenie pucharu Chevrolet China Cup w ramach trasy Manchester United 2012 Tour. Turniej ten odbędzie się w lipcu tego roku w Szanghaju oraz w innym mieście w Chinach.

Chevrolet ogłosił również, iż rozpoczął współpracę partnerską z One World Futbol Project – organizacją, której celem jest promowanie futbolu wśród młodzieży w uboższych regionach świata za sprawą rewolucyjnej i praktycznie niezniszczalnej piłki. W ramach współpracy Chevrolet zobowiązał się dostarczyć w ciągu najbliższych trzech lat 1,5 miliona piłek One World Futbol organizacjom pracującym z młodymi osobami na obszarach dotkniętych wojną, w obozach dla uchodźców, w strefach klęsk żywiołowych oraz w społecznościach pokrzywdzonych przez los.

– Chevrolet rozwija się jako globalna marka, dlatego to najlepszy czas na zaangażowanie się w słuszną sprawę i zaznaczenie swojej obecności na międzynarodowej mapie futbolowej – powiedział Joel Ewanick, dyrektor ds. marketingu globalnego GM. – Naszym celem jest wejście w świat piłki nożnej w sposób wykraczający poza tradycyjną umowę sponsorską. Chcemy wyrazić głębokie uznanie dla tego sportu i uczcić to, co najlepsze w futbolu oraz zaoferować fanom niespotykane wcześniej możliwości czerpania pełnej radości z kibicowania.

David Gill, dyrektor zarządzający Manchester United, także jest bardzo zadowolony ze współpracy z Chevroletem: – Nasza przedsezonowa trasa jest ważnym wydarzeniem dla klubu, ponieważ pozwala nam przygotować się do nadchodzącego sezonu, a także spotkać się z naszymi fanami i partnerami w różnych krajach. Podczas ostatniej rozgrywki przedsezonowej w Chinach spotkaliśmy się z dużym wsparciem ze strony kibiców. Byliśmy bardzo miło zaskoczeni entuzjazmem fanów zgromadzonych na trybunach podczas meczu, dlatego liczymy, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej. Po raz pierwszy zagramy w Pucharze Chevrolet China Cup i wierzę, że będzie to początek długiej i owocnej współpracy z tą Chevroletem.