Chevrolet Camaro SS dla policji w Dubaju

Policja w Dubaju nie osiada na laurach. Po zakupie lamborghini, tym razem dubajską drogówkę wspomoże Chevrolet Camaro SS. Tym samym będzie to pierwsze camaro wykorzystywane przez policję na bliskim wschodzie.

Camaro SS jest napędzane 6,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 426 KM. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,7 sekundy, dzięki czemu Camaro będzie doskonałym samochodem policyjnym. Camaro, które będzie wykorzystywane jako samochód patrolowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zostało oficjalnie przekazane policji przez Al Ghandi Auto – dilera Chevroleta w Dubaju. Ceremonia przekazania auta odbyła się w siedzibie głównej policji w Dubaju. „Chevrolet Camaro cieszy się dużym uznaniem na całym świecie.

Chevrolet-Camaro-SS-dla-policji-w-Dubaju-3To idealny samochód dla policji w Dubaju, ponieważ chcemy unowocześnić naszą gamę pojazdów, aby sprostać restrykcyjnym standardom Emiratów w zakresie bezpieczeństwa”, powiedział generał Khamis Mattar Al Mazeina. „Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym producentem, który zrealizował zamówienie policji w Dubaju, dotyczące uzupełnienia gamy o samochód patrolowy o wysokich osiągach. Wierzymy, że Camaro spełni wszystkie pokładane w nim nadzieje”, powiedział Buti Saeed Al Ghandi. „Jesteśmy pewni, że zdolność szybkiego reagowania, jaką wyróżnia się model Camaro za sprawą silnika V8 o wysokich osiągach, w połączeniu z odpowiednim przygotowaniem auta do eksploatacji na drogach Dubaju oraz łatwością serwisowania, pozwoli wykorzystywać ten samochód w siłach policji przez wiele lat”, dodał Buti Saeed Al Ghandi. Chevrolet Camaro odniósł ogromny sukces na rynku samochodów sportowych na Bliskim Wschodzie. Model ten przez cztery lata z rzędu (od 2009 do 2012 roku) zdobywał tytuł „Najlepszego Muscle Cara” przyznawany przez wiodące publikacje motoryzacyjne. W lutym tego roku Camaro ZL1 zdobyło tytuł „Muscle Cara Roku 2012” magazynu Evo Middle East.

Chevrolet-Camaro-SS-dla-policji-w-Dubaju-2

Źródło: Chevrolet , PAP