Chcesz odmiany? Oklej się!

Znudziło Cię już oglądanie Twojego starego samochodu. Zmień go. Znamy szybki i łatwy sposób na odświeżenie każdego samochodu. Bezbolesny, skuteczny i zaspokajający każdy kaprys.

Nowy kolor, a może pepitka na bagażniku

Ogromnym plusem jest natychmiastowy efekt. Nie musisz czekać tygodniami, by zobaczyć nową, odświeżoną wersję swojego samochodu. Ale zacznę od początku. Po pierwsze: jest to nieinwazyjna forma natychmiastowej zmiany image’u każdego auta. Wszystko zależy od Ciebie. Możesz wybierać i przebierać w milionach wzorów i kolorów, w macie, metaliku, brokacie, materiałach odblaskowych lub nawet błyszczących, a jeżeli najdzie Cię ochota – nalepić własne zdjęcie. Kolejnym krokiem jest wybranie sposobu nałożenia materiału. Możesz zrobić to sama przed domem, ale odradzam jeżeli nie należysz do grona cierpliwych. Zdecydowanie łatwiej jest oddać auto w ręce specjalisty. On na pewno zrobi to perfekcyjnie, co zagwarantuje Ci dłuższe korzystanie z foli. I tu dodatkowa informacja, wbrew pozorom jest to materiał trwały, a prawidłowe nałożenie folii przedłuża jej żywotność nawet o 10 lat!

Folia dla wytrwałych

Powszechnie wiadomo, że kobieta zmienną jest. W przypadku oklejania auta, nie należy się tym bynajmniej martwić – naklejki możesz zmienić nawet po 3 miesiącach. Bez problemu wrócisz też do podstawowego wyglądu samochodu. Materiał jest nieszkodliwy, więc nie musisz się martwić o lakier swojego autka. Co ciekawe, możesz wybrać sposób nałożenia folii. Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz. Może być to jednowarstwowa aplikacja lub też sporo droższa i trudniejsza do wykonania w domu wielowarstwowa. Materiał sam w sobie jest cienki i z bliska w sumie słabo dostrzegalny. Problemy pojawiają się w momencie, kiedy uszkodzimy folię. Każda rysa lub naderwanie będzie zaburzać idealnie spójną kompozycję. Dlatego warto zapamiętać kilka rad. Przede wszystkim unikaj myjni automatycznych, ponieważ szczotki bardzo ingerują w jakość foli. Zdecydowanie lepszą opcją jest mycie ręczne. Wystrzegaj się również myjek wysokociśnieniowych, które użyte z bliskiej odległości mogłyby odkleić naklejkę. W kwestii ochrony, wiele zależy również od pory roku. Zima nie jest Twoim sprzymierzeńcem. Duże ilości śniegu i błota pośniegowego, a przede wszystkim sól działają podobnie destrukcyjnie jak rozpuszczalniki, czy tłuszcze.

Jeżeli masz coś do ukrycia..

Oklejanie samochodów, prócz poprawy wizerunku, urozmaicenia samochodu, czy zmiany koloru, służy również jako ochrona lub reklama. Cieniutka warstwa bezbarwnej czy nawet kolorowej foli pozwoli Ci ukryć rysy, ale na pewno nie rdzę, czy szpachlę. Najczęściej wybierane materiały to carbon lub czarny mat. Folia pozwoli Ci dynamicznie śledzić trendy – dzięki niej możesz błyskawicznie zmienić charakter swojego auta, a co najważniejsze, równie szybko i bezboleśnie powrócisz do pierwotnego wyglądu, gdy dana okleina Ci się znudzi lub wyjdzie z mody

Ile to kosztuje

W kwestiach finansowych jest taka sama różnorodność jak w dostępnych wzorach. Wszystko zależy od jakości folii, tego czy będziesz robić to sama, lub oddasz dzieło w ręce specjalisty. Dla przykładu podam, że za m2 samego produktu zapłacisz 200 zł, a oklejenie całego auta około 5 tys. zł. Jednak jednorazowa inwestycja będzie znacznie lepsza od kilkukrotnych tanich prób.

Jeżeli po przeczytaniu tekstu ponosi Cię fantazja i chciałabyś mieć cętki na masce czy carbon na dachu, lub dopiero szukasz inspiracji, zajrzyj na stronę  www.oklejsie.pl.