C-X17 – Jaguar wkracza do świata SUVów

Jaguar przedstawił wizję swojego pierwszego SUVa, którą reprezentuje koncept C-X17.

Brytyjski crossover imponuje elegancką stylizacją nadwozia, które zostało pokryte niebieskim lakierem Caesium Blue i uzupełnione czarnymi akcentami dekoracyjnymi. Oprócz masywnych, 23-calowych obręczy aluminiowych uwagę przyciągają wąskie reflektory wykonane w technologii LED oraz tylne lampy zapożyczone z modelu F-Type.

jaguar-c-x17-3

jaguar-c-x17-4

jaguar-c-x17-5

Czteromiejscowa kabina pasażerska została wykończona skórzaną, dwutonową tapicerką oraz wstawkami z aluminium i lakierowanego na czarno metalu. Wewnątrz znajdują się również wykończona skórą konsola centralna, futurystyczny system infotainment oraz system audio firmy Meridian. Z kolei w bagażniku konceptu umieszczono dwa wysuwane siedziska, które zdaniem producenta można wykorzystać w „celach rekreacyjnych”.

C-X17 powstał w oparciu o nową, w pełni aluminiową architekturę oznaczoną kodem iQ[Al]. Platforma zaprojektowana specjalnie dla Jaguara jest lekka, wytrzymała i bardzo sztywna. Jej projekt posłuży również jako baza dla sedana średniej wielkości, który zadebiutuje na rynku w 2015 roku.

Firma nie podała specyfikacji technicznej układu napędowego. Wiadomo jedynie, że w gamie znajdą się jednostki zdolne rozpędzić samochód do prędkości 300 km/h i zapewnić emisję CO2 na poziomie poniżej 100 gramów na kilometr.

jaguar-c-x17-2

Źródło: Jaguar