Breloczek niszczy stacyjkę?

Lubimy breloczki i różnego rodzaju ozdoby do kluczy. To fakt. A zastanawiałyście się kiedyś, czy nadmiar „skarbów”, z uwagi na swój ciężar, może popsuć stacyjkę?

Która z nas nosi kluczyk do auta bez breloczka? Nie ma się co oszukiwać. Lubimy je i kropka. Często widzimy jak nosicie z kluczami nie jedną, a nawet kilka ozdób. Mówicie, że dzięki temu klucze łatwiej znaleźć na dnie torebki. I owszem, same lubimy przeładowywać kieszenie torebek ozdobami do kluczy. W końcu tak trudno zdecydować się, który wisior wybrać.

Jak znalazłyśmy w zasobach internetu, ktoś pokusił się o to, by zwrócić uwagę, że te pęki wszystkich, jakże potrzebnych do życia, przedmiotów sporo ważą.

Pytanie brzmi, czy kilka, lub nawet kilkanaście kluczy może zniszczyć stacyjkę? Podobno limit to około 9 kluczy. Nie więcej. Inni wspominają tylko o trzech, aby nie uszkodzić mechanizmu stacyjki. Wiadomo, że większa masa, gdy jedziemy autem powoduje podskakiwanie całego zestawu kluczy.

Prawdę powiedziawszy, nie mamy pojęcia, ile kluczy może spowodować probolem ze stacyjką. Tak naprawdę nikt tego nie sprawdził i nie zbadał, ale logicznie rzecz biorąc, coś w tym może być. Jeśli więc mogłybyście rozstać się choć z częścią skarbów, spróbujcie.

Choć patrząc na to, jak urzekające mogą być ozdoby do kluczy, jak tu z nich zrezygnować.. W końcu najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty 🙂

Może sposobem będzie przepięcie tych ozdób do torebki?

Breloczki na zdjęciach kupicie w internetowym sklepie Neiman Marcus. Kosztują od 48 do 58 dolarów.