BMW Group Design i 5 nagród za stylistykę

BMW Group Design został pięciokrotnie uhonorowany za znakomitą stylistykę nagrodą GOOD DESIGN 2013: w kategorii „Transportation 2013” otrzymały ją BMW serii 3 Gran Turismo, MINI Paceman, BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe oraz BMW R 1200 GS.

Nagroda GOOD DESIGN  jest najstarszą nagrodą za stylistykę na świecie i jedną z najbardziej renomowanych. Ustanowiona została w roku 1950 przez architektów Eero Saarinena, Raya i Charlesa Eamesów oraz kuratora MoMa Edgara Kaufmanna Jr. w Chicago. Przyznają ją Chicago Athenaeum, Muzeum Architektury i Designu oraz Europejskie Centrum Architektury, Sztuki Designu i Studiów Urbanistycznych. Międzynarodowe jury już od ponad 60 lat wyróżnia designerów i producentów za wyjątkowo innowacyjne, wizjonerskie produkty, koncepcje i idee.

Za rok 2013 Chicago Athenaeum otrzymało kilka tysięcy zgłoszeń od wiodących przedsiębiorstw z 48 krajów świata. Łącznie jury wyróżniło przeszło 700 wyjątkowych produktów w najróżniejszych kategoriach, które przekonały do siebie formą, funkcją i estetyką. Zwycięzcy będą ogłoszeni w katalogu GOOD DESIGN 2013/2014.

BMW-serii-3-Gran-Turismo

MINI-Paceman

BMW-Pininfarina-Gran-Lusso-Coupe

BMW Group Design otrzymywał już w poprzednich latach wielokrotnie wyróżnienia tą renomowaną nagrodą za design. Wśród triumfatorów z lat ubiegłych znalazły się m.in. BMW serii 6 Gran Coupe, BMW serii 3 limuzyna, BMW serii 6 Coupe, MINI Roadster, system BMW Travel & Comfort, a także BMW M5.

Źródło: BMW