Biało-czarny Jeep

Jeep cały czas próbuje na dobre zadomowić się na rynku europejskim. Kroczkiem w tym kierunku ma być ciekawa premiera na salonie w Genewie.

j3

Mowa o Jeepie Grand Cherokee Sports Concept, a więc sportowej wersji Grand Cherokee. Samochód zwykle możemy oglądać polakierowanego na czarno, jednak jego sportowa wersja została odziana w modny ostatnio biały lakier. Wszystko po to, by auto wyróżniało się z tłumu.

Co z czarnym?

Nie zrezygnowano jednak z czarnych akcentów. Czarny lakier powędrował na 20-calowe felgi, przedni grill, relingi dachowe a także ramki reflektorów. Ciekawymi zabiegami są ponadto przyciemnione szyby oraz podwójne końcówki układu wydechowego – oczywiście w kolorze czarnym.

Auto będzie wyposażony w potężny, 3-litrowy silnik o mocy 241 KM i 550 Nm momentu obrotowego. Za przeniesienie napędu odpowiadać będzie pięciobiegowa, automatyczna skrzynia biegów.

Wnętrze zostało wykończone m.in. panelami z włokiem węglowych, a także aluminium. Poza tym znajdziemy w nim m.in. skórzane fotele, a także podgrzewana kierownica.

j2