Bezpiecznie w mieście

W nowym Ford B-MAX znajdziesz system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach, redukujący ryzyko odniesienia obrażeń w obliczu zderzenia.

Ponad pół miliona osób rocznie doznaje obrażeń w wypadkach powodowanych tylko na ulicach Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii. W jednym na osiem przypadków dochodzi do urazów w następstwie uderzenia w tył pojazdu – w sytuacjach tego typu ochronę zapewnia oferowany przez Forda system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop).

Sam hamuje

Uderzenie w tył pojazdu z przodu to jedno z najczęstszych zdarzeń do których dochodzi w ruchu miejskim. Prędkość samochodu podczas uderzenia wcale nie musi być wysoka, by spowodować obrażenia u pasażerów. Już przy 15 km/h występuje ryzyko uszkodzenia kręgów szyjnych. Pomóc ma Active City Stop. System monitoruje ruch przed samochodem i aktywuje hamulce w momencie wykrycia ryzyka kolizji z pojazdem znajdującym się z przodu. Testy wykazały, że system zapobiegnie kolizji do prędkości 15 km/h – czyli w porę wyhamuje samochód – i zredukuje jej skutki do prędkości 30 km/h. Active City Stop został wyróżniony w 2011 roku prestiżową nagrodą Euro NCAP Advanced.