Beetle R wejdzie do produkcji!

Brytyjski magazyn Autocar informuje, że prawdopodobnie już niedługo do produkcji seryjnej trafi najmocniejsza odmiana nowego Beetle – R!

Beetle R mogliśmy bliżej poznać podczas targów we Frankfurcie, gdzie zadebiutował jako koncept. Sportowy Beetle pojawił się także na rozpoczętych wczoraj targach w Los Angeles i jak zwykle mała  i niepozorna literka ‘R’ robi różnicę. W przypadku Beetle wersja R oznacza to znacznie bardziej sportowy i agresywny wygląd oraz równie sportowe osiągi.

Sportową stylistykę podkreślają przede wszystkim 20-calowe felgi, agresywny przedni zderzak, czarne lusterka i poszerzony rozstaw kół. Autocar informuje jednak, że wersja produkcyjna ma być nieco mniej radykalna od wersji koncepcyjnej. Decyzja o wejściu usportowionego Beetle do seryjnej produkcji będzie zależna od reakcji amerykańskich odwiedzających targi – nie od dziś wiadomo, że rynek amerykański jest bardzo ważny dla niemieckiego producenta.

Modele z serii R charakteryzują się oprócz sportowej stylistyki równie nietuzinkowymi osiągami. Nie wiemy jeszcze ile koni mechanicznych będzie kryć w sobie 2-litrowa jednostka drzemiąca pod maską Beetle R, jednak biorąc pod uwagę osiągi Scirocco i Golfa R można podejrzewać, że będzie ich około 265.

Beetle R wejdzie do produkcji1

Beetle R wejdzie do produkcji2