Autokosmetyki na święta

Czas poszukiwania prezentów pod choinkę już się rozpoczął. Jeżeli macie jakiegoś maniaka motoryzacyjnego wśród najbliższych, rozwiązaniem mogą być kosmetyki samochodowe.

Przed nami gorączka przedświątecznych zakupów. Centra handlowe pomału zapełniają się ludźmi, co widać zwłaszcza w weekendy. Co kupić, gdy szukamy prezentu dla zapalonego kierowcy? Można wybrać coś, co pomoże mu zadbać o jego cztery kółka, na przykład kosmetyki do samochodu? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, które znajdziesz praktycznie w każdym supermarkecie lub sklepie motoryzacyjnym.

Zestaw do pielęgnacji lakieru – specjalny szampon, rękawice, ręcznik, wosk – czyli wszystko co potrzebujesz by utrzymać samochód w nienaruszonym stanie. No, może oprócz wiadra i wody. Pojedyncze produkty powinny kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Sprzedawane są też zestawy, które jednak są droższe – ich cena może sięgać 200 zł.

Pielęgnacja opon i felg – do felg polecamy środki do czyszczenia, które w mig poradzą sobie ze smołą, pozostałościami po płynie hamulcowym, smarami i różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Jednocześnie nadają felgom i oponom połysk, co sprawia, że wyglądają jak nowe. Ceny takich preparatów wahają się od 12 do 60 zł.

Pielęgnacja wnętrza –co powiesz na specjalne środki przeznaczone do plastiku, nadające desce rozdzielczej blask i połysk? Dzięki nim wnętrze wydaje się świeże, a do tego przez długi okres utrzymuje się przyjemny zapach. Ich skład sprawia, że przez jakiś czas brud nie będzie przywierał do nawierzchni. Ponadto zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV. Cena od 20 do 75 zł.

Pielęgnacja tapicerki skórzanej – specjalne środki do pielęgnacji tapicerki skórzanej nawilżają skórę i chronią przed wyschnięciem, jednocześnie nadając skórze połysk. Ceny od 40 do 80 zł.

I na koniec coś na czasie –zestaw zimowy, czyli odmrażasz do szyb, odmrażacz do zamków, płyn do spryskiwaczy i skrobaczka – a w zasadzie dużo skrobaczek (te przecież często giną w niewyjaśnionych okolicznościach). Cena? Ok. 60 zł.