Auto-kosmetyczka na mróz!

Jeśli zmienimy: pędzelek na miotełkę, waciki na skrobaczkę, dezodorant na spray do szyb, flakonik perfum, na odmrażacz do szyb i mamy kosmetyczkę idealną do auta.

Skrobaczka do szyb

Mogłoby się wydawać, że kupno skrobaczki do szyb to prosta sprawa. Jednak przy jej wyborze powinnyśmy pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze, należy sprawdzić czy na powierzchni, która styka się z szybą, nie ma żadnych nierówności i wzgórków. Takie „niedoskonałości” utrudnią nam usuwanie szronu i mogą porysować szybę. Lepiej, aby skrobaczka dobrze leżała nam w ręce. W grubych rękawiczkach, na mrozie, skrobaczka z trzema krawędziami, która kosztuje tylko złotówkę, może szybko pozbawić nas cierpliwości. Nie dość, że będzie się ślizgać po lodzie, to ciągle będzie wypadać nam z dłoni. Ciekawym rozwiązaniem są skrobaczki z rękawicą. Miłe, skuteczne, a przede wszystkim ciepłe, kosztują od 5 zł do 14 zł.

Miotełka do śniegu

Miotełka w samochodzie zawsze się przyda. Jesienią zmieciemy nią liście z auta, zimą nadmiar śniegu, a na wypadzie w góry, deski snowboadrowe, buty i narty . Ale uwaga! Przed jej użyciem sprawdźmy, czy do włosia przypadkiem nie dostały się kamyki lub ostre przedmioty. – Cały samochód w rysach. Taki był efekt mojego czyszczenia samochodu szczotką – mówi nam Marta, kierowca z dziesięcioletnim stażem. – Zapomniałam, że mąż trzymał szczotkę w garażu. Do włosia dostał się gwóźdź, którego nie zauważyłam i porysował karoserię. Za szczotkę do samochodu zapłacimy od 3 zł do 60 zł, za model z długa rączką.

Spray do odmrażania zamków

Jest mały, poręczny i zawsze może się przydać. Jak mówi opis produktu, odmrażacz ma szybko rozpuszczać lód. Na rynku możemy wybierać pomiędzy produktami zagranicznymi i krajowymi. Niestety, najczęściej znalezienie takiego, który w każdej sytuacji byłby skuteczny graniczy z cudem. Większość z nich przestaje spełniać swoje zadanie w bardzo niskich temperaturach. Bądź co bądź, spray kosztuje jedyne 4 zł, lepiej go mieć w zapasie. Może zadziała.

Spray do szyb

Odmrażacz do szyb? Czemu nie. Jeśli nie chcemy używać skrobaczki, możemy posłużyć się sprayem do szyb. Może się również zdarzyć, że skrobaczka po prostu nie usunie uporczywego lodu, wtedy spray powinien pomóc. W sklepach motoryzacyjnych, na stacjach benzynowych i w sklepach internetowych chemiczne środki do odmrażania szyb w aerozolu dostępne są w cenie od 5 do 30 zł. Zapobiegają one też osadzaniu się szadzi na szybach w mroźne noce.

Na koniec, do zestawu można dodać ciepłe rękawiczki. W nich będziemy mogły skorzystać ze sprayów, skrobaczek i miotełki. Nasze dłonie nie będą marznąć, a te rękawiczki, w których chodzimy na co dzień nie przemokną i nie będą się niepotrzebnie niszczyć.

Koszt wyposażenia zimowej auto-kosmetyczki:

Skrobaczka do szyb, z rękawicą: 12 zł
Miotełka do śniegu: 7 zł
Spray do odmrażania zamków: 4 zł
Spray do odmrażania szyb: 10 zł
Suma: 33 zł