Audi znów nagrodzone

Audi A6 w kategorii „samochód dla biznesmena” i system Night Vision AUDI w kategorii „najlepsze rozwiązanie technologiczne” zostały nagrodzone w pierwszej edycji plebiscytu THE BEST CAR 2011 serwisu motoryzacyjnego OnetMoto.pl

THE BEST CAR 2011 został przeprowadzony wśród 13 milionów użytkowników portalu Onet. Spośród wszystkich modeli samochodów, oferowanych w Polsce w ubiegłym roku dziennikarze motoryzacyjni Onetu wskazali sześciu kandydatów w każdej kategorii. Wygrywał samochód, który zgromadził największą liczbę głosów internautów. Niekwestionowanym zwycięzcą kategorii „samochód dla biznesmena” zostało Audi A6, natomiast pierwsze miejsce w kategorii „najlepsze rozwiązanie technologiczne” przypadło systemowi Night Vision Audi.

Night Vision chroni pieszego

Wygrana Audi A6, to kolejne wyróżnienie, które umacnia pozycję marki Audi w segmencie premium – mówi Leszek Kempiński z działu PR Audi. – Docenienie sytemu Night Vision Audi potwierdza innowacyjność i wysoką jakość rozwiązań technologicznych stosowanych w samochodach z czterema pierścieniami – dodał.

Audi A6 to limuzyna mająca bardzo silną pozycję na rynku. Świadczy o tym nie tylko dobra sprzedaż, ale i liczne nagrody zdobywane w prestiżowych konkursach, w tym triumf w plebiscycie na Światowy Samochód Roku 2005.

Night vision AUDI, asystent jazdy nocnej z funkcją rozpoznawania pieszych przy pomocy kamery termowizyjnej, rejestruje przestrzeń przed pojazdem i wyświetla sylwetki pieszych rozpoznanych z odległości 15–90 metrów. Jeżeli system wykryje niebezpieczeństwo zderzenia pojazdu z pieszym, kontury przechodnia na ekranie zabarwią się na czerwono, a kierowca usłyszy sygnał ostrzegawczy.