Audi Q5 też się zmieniło

audi1

Audi szykuje nowości w modelu Q5. To przede wszystkim częściowo zmieniona stylistyka, zmodernizowane silniki, a także nowe systemy informacji kierowcy.

Audi Q5 zostało odświeżone i zyskało jeszcze bardziej wyrazisty charakter. Nowy jest zderzak, wloty powietrza i reflektory przeciwmgielne, a górne narożniki dużej osłony chłodnicy Singleframe zostały ukośnie ścięte.

Więcej mocy, mniej paliwa

audi1

Jeśli chodzi o silniki, większość z nich zyskało dodatkową moc, co nie przełożyło się jednak na wzrost zużycia paliwa. To, jak twierdzi producent, zmniejszyło się nawet o 15%. Wszystkie trzy oferowane jednostki napędowe TDI, jak i oba motory TFSI, łączą w sobie zalety bezpośredniego wtrysku i turbodoładowania. System Start-Stop znajduje się w wyposażeniu seryjnym.

Jeśli chodzi o zawieszenie, konstruktorzy zadbali o jeszcze bardziej precyzyjne dostrojenie sprężyn, amortyzatorów i stabilizatorów. Audi driver select pozwala kierowcy na wybór trybu jazdy i kontrolowanie charakterystyki pedału gazu, przełożenia automatycznej skrzyni biegów, wspomagania układu kierowniczego i pracy klimatyzacji.

Zadba o kierowcę

audi2

Na wyposażeniu seryjnym znalazł się system zalecający przerwy podczas podróży. Jego działanie jest bardzo proste – jeśli system rozpozna, że koncentracja kierowcy maleje, to zaproponuje mu przerwę. Wśród opcjonalnych systemów wspierających, najbardziej zaawansowany technologicznie jest korzystający z radaru adaptacyjny tempomat adaptive cruise control. Reguluje on odstęp od auta jadącego przed nami, a przy prędkości poniżej 30 km/h, w przypadku gdy rozpozna, że grozi nam najechanie na jadący przed nami pojazd, inicjuje pełne hamowanie.