Fiat z reprezentacją Azzuri

0

Włoscy piłkarze lada moment zawitają do Polski. W Krakowie na przyjezdnych czeka już flota samochodów marki Fiat – głównego sponsora reprezentacji.

Główny Sponsor reprezentacji Włoch w piłce nożnej uczestniczył wczoraj w spotkaniu „Sponsor Day”, organizowanym przez Włoski Związek Piłki Nożnej w Centrum Technicznym we Florencji. To tutaj rozpocznie się wielkie wyzwanie dla 23 włoskich graczy wybranych przez selekcjonera Cesare Prandelli na Euro 2012.

Współpraca Fiata z drużyną narodową Włoch rozpoczęła się już w 2000 roku. Fiat partnerował Włochom w drodze do Mistrzostw Świata w Japonii i Korei (2002) oraz w RPA (2010), a także podczas Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii (2008). Obecna umowa obowiązuje do roku 2014.

W Krakowie włoscy piłkarze będą mieć do dyspozycji flotę składającą się z modeli Punto 2012, Bravo, 500, Ducato i Sedici. Poza tym, tak jak w zeszłym roku pierwszym „oficjalnym samochodem” drużyny „Azzurri” był Fiat Freemont, dzisiaj na Mistrzostwach Euro 2012 ten prestiżowy tytuł przekazany został Fiatowi Punto 2012 – ostatniej stylizacji tego modelu, sprzedanego w Europie w ilości 8,5 milionów egzemplarzy.

Marka Fiat będzie obecna również w krakowskim miasteczku „Casa Azzurri”, które jest sercem i główną bazą pobytu reprezentacji Włoch podczas Euro 2012.