Aplikacje na kryzys

Część z nas jeszcze kilkanaście dni temu protestowało na ulicach, podróżując z minimalną prędkością i tankując za grosze. Część już dawno zrezygnowała z jazdy samochodem, przesiadając się na komunikację publiczną. Tymczasem jest inny sposób, by płacić mniej za paliwo. Wystarczy…wyciągnąć z torebki telefon komórkowy, a specjalne aplikacje pomogą znaleźć najtańsze paliwo w okolicy! Wystarczy, że masz smartfona z Androidem, a za pomocą trzech aplikacji możesz znajdziesz najbardziej atrakcyjne pod względem cenowym stacje benzynowe.

Najtaniej w okolicy

Dzięki wersji light portalu StacjeBenzynowe.pl bezpośrednio na smartfonie możesz wyszukać stacje benzynowe, oferujące najtańsze paliwo w okolicy. Wystarczy, że uruchomisz wyszukiwarkę stacji i po kliknięciu „Znajdź stację” oraz podaniu województwa, miasta, nazwy sieci stacji i rodzaju tankowanej benzyny, szybko znajdziesz dystrybutory położone najbliżej Ciebie wraz z ceną za litr paliwa! Na zielono wyświetla się najniższa z nich – dzięki temu bez trudu odszukasz najkorzystniejsze miejsce tankowania!

W bazie serwisu dostępnych jest ponad 9 tysięcy stacji na terenie Polski wraz z ich dokładnymi informacjami teleadresowymi. Jeżeli stwierdzisz, że ceny w serwisie nie zgadzają się z obowiązującymi, kilkoma kliknięciami wprowadzisz do bazy ich aktualną wysokość i pomożesz zaoszczędzić innym.

Oprócz tego po zarejestrowaniu się na portalu jako kierująca autem możesz zapisać informacje o marce swojego pojazdu i rodzaju używanej benzyny. Dzięki temu będziesz mogła kontrolować swoje całkowite wydatki na benzynę, aktualizowane na koncie po wprowadzeniu kolejnych tankowań. W zakładce „Moje stacje” zapiszesz ulubione stacje paliw i na bieżąco będziesz śledzić ich ceny. A gdy zmęczona jazdą, zrobisz sobie trochę dłuższą przerwę w podróży, w zakładce „Wiadomości” możesz zapoznać się z najnowszymi informacjami z rynku motoryzacyjno-komunikacyjnego.

Carpooling na dłuższą trasę

a3

Szykujesz się w podróż na drugi koniec Polski? A może na wypad z przyjaciółkami na weekend za granicę? Na dłuższych trasach nieoceniony okaże się carpooling, czyli dzielenie auta z innymi. Na wspólnej podróży oszczędzają wszyscy. Kierowca, bo dzieli się kosztami przejazdu ze współpodróżującymi, a także pasażerowie, którzy niedrogo i wygodniej niż pociągiem czy ciasnym PKS-em dojeżdżają do celu.

Instalując darmową aplikację carpooling.pl na telefony z systemem Android, uzyskasz dostęp do największej bazy umawianych przejazdów po Polsce i Europie, w której codziennie dostępnych jest ponad 600 000 ofert transportu i zapytań o wolne miejsca. Oprogramowanie pozwoli Ci zaoferować lub wyszukać przejazd na ekranie smartfona.

Nas szczególnie zainteresowała możliwość zawężenia kryteriów wyszukiwania do „przejazdów tylko dla kobiet”. Dzięki temu poczujesz się bezpiecznie w długiej strasie, jadąc z innymi kobietami. Według swoich preferencji wybierzesz też przejazd u osoby palącej lub niepalącej, a także w prosty sposób wyszukasz podróż powrotną. Ikonki „aktywny/nieaktywny” w menu „Przejazdy” ułatwiają podgląd własnych ogłoszeń. Wszystkie te funkcje sprawiają, że aplikacja jest intuicyjna w obsłudze i bardzo praktyczna dla często podróżujących posiadaczek smartfonów.

Autobusem tu, tramwajem tam

a2

Jeżeli musisz skorzystać z komunikacji miejskiej, Twój smartfon także może okazać się bardzo pomocny. Bezpłatna aplikacja JakDojade.pl pomoże Ci szybko znaleźć najlepszy środek transportu w obrębie wybranych miast: Bydgoszczy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Radomia, Szczecina, Torunia, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia.

Za pomocą wyszukiwarki połączeń każda użytkowniczka bez trudu znajdzie odpowiedni środek transportu oraz skorzysta z nawigacji GPS. Plusem jest, że po pobraniu danego planu odjazdów, aplikacja pozwala na sprawdzenie go ponownie bez łączenia się z Internetem. Po zmianach rozkładów jazdy ich aktualizacja odbywa się automatycznie.

Jakdojade.pl na telefony z systemem Android umożliwia również przeglądanie osobistej historii wyszukiwania czy śledzenie najbliższych odjazdów linii, z których korzystasz najczęściej. Bez problemu sprawdzisz więc autobus z domu do pracy czy do ulubionego gabinetu kosmetycznego. Wszystkie funkcje zintegrowano z mapami i informacją o aktualnej lokalizacji. System przeprowadzi pasażerkę przez całą trasę, podpowiadając, kiedy i gdzie wysiąść, sprawdzi opóźnienie, wskaże następny przystanek oraz liczbę przesiadek.

Wersja mobilna portalu StacjeBenzynowe.pl i aplikacje na smartfony z systemem Android dostępne są pod adresami:

http://lajt.stacjebenzynowe.pl/

http://market.android.com/details?id=com.citynav.jakdojade.pl.android

http://market.android.com/details?id=com.carpooling.android.pl