Adam Rocks S: nie taki słodki i nie taki grzeczny

Nowy Opel ADAM ROCKS S czeka na światową premierę na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Amsterdamie (AutoRAI, 17–26 kwietnia).

Dzięki masywnej i męskiej sylwetce, mierzący 3,75 metra długości ADAM ROCKS S z brezentowym dachem Swing Top i mocnym silnikiem 1.4 turbo ECOTEC przypadnie do gustu klientom pragnącym połączyć dynamiczną jazdę poza miejskimi drogami z przygodą, uczuciem wiatru we włosach i elegancką stylistyką.

Silnik ECOTEC o mocy 110 kW/150 KM z systemem Start/Stop zużywa 5,9 litra benzyny na 100 kilometrów w cyklu mieszanym, co odpowiada emisji 139 gramów CO2 na kilometr. Samochód jest wyposażony w 6‑biegową skrzynię o krótkich przełożeniach. Przyspieszenia są typowe dla małego sportowego auta — 100 km/h pojawia się na liczniku po 8,5 sekundy, ale największe wrażenie robi elastycznością: zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h na piątym biegu zajmuje mu tylko 7,9 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 210 km/h.

Auto jest więc w pełni wyposażony na szybkie, sportowe wypady. Ponadto specjalnie zestrojone usportowione zawieszenie oraz bezpośrednia charakterystyka układu kierowniczego dodatkowo zwiększają przyjemność z jazdy, zwłaszcza na krętych drogach poza miastem. Wyczynowy układ hamulcowy oraz możliwość wyłączenia ESP pozwalają ambitnym kierowcom na sprawdzenie samochodu w ekstremalnych, ale bezpiecznych manewrach.

Stylistyka ze sportowymi akcentami

Mimo surowego stylu ADAM ROCKS S pozwala na takie przyjemności, jak jazda z otwartym dachem. W tym celu wystarczy otworzyć stanowiący wyposażenie standardowe brezentowy dach Swing Top. Po naciśnięciu przycisku w przedniej części podsufitki dach składa się w ciągu zaledwie 5 sekund. Szeroki rozstaw przednich i tylnych kół (odpowiednio 1472 i 1464 mm) sprawia, że ADAM ROCKS S świetnie prezentuje się na drodze i mocno się jej trzyma. Sportową estetykę samochodu podkreślono poszerzonym tylnym zderzakiem z wycięciem na widoczną końcówkę wydechu oraz charakterystycznym tylnym spojlerem dachowym.

Aby ułatwić personalizację, przygotowano aż 11 kolorów nadwozia, które można łączyć z pięcioma kolorami dachu, w tym jaskrawą czerwienią „Red ‘n’ Roll” — zarezerwowaną dla wersji S w rodzinie modeli ADAM. Kolor „Red ‘n’ Roll” może również, wraz ze opcjonalną skórzaną tapicerką foteli i podgrzewaną kierownicą, nadać wyjątkowy, sportowy charakter wnętrzu.

Źródło: Opel