500-tka leniuszek

Wygląda rewelacyjnie i dodatkowo obchodzi się łagodnie ze środowiskiem i portfelem. Fiat 500 z systemem Start&Stop – prowadzi się przyjemnie.

Już kilka godzin za kierownicą Fiata 500 poprawia samopoczucie. Samochód prowadzi się przyjemnie, a jego wyjątkowy design działa na przechodniów i innych kierowców jak magnez. Wygląda rewelacyjnie i dodatkowo obchodzi się łagodnie ze środowiskiem i… portfelem. System Start&Stop zastosowany w 500-tce oraz automatyczna skrzynia biegów spodobają się szczególnie tym z nas, które auto eksploatują głównie w mieście. Postój w korku z 500-tką nie męczy ani kierowcy, ani samochodu.

Silnik wyłącza się gdy tylko samochód zatrzymuje się przy wciśniętym pedale hamulca.

big

Puszczamy hamulec i samochód rusza. Kierowca może utrzymać stan zatrzymania pracy silnika bez wciśniętego pedału hamulca, jeśli ustawi się dźwignię skrzyni biegów w pozycji N.

System Start&Stop jest aktywny przy każdym uruchomieniu pojazdu. Można go aktywować i dezaktywować przyciskiem S&S. Przy dezaktywacji na zestawie wskaźników widoczna jest kontrolka “S&S OFF”. W niektórych modelach dostępny jest także komunikat dezaktywacji/aktywacji S&S. Jeśli po zwolnieniu pedału hamulca kierowca nie wykonuje przed dłuższy okres żadnej akcji, urządzenie wyłącza silnik całkowicie. Ponowne uruchomienie jest możliwe tylko za pomocą kluczyka.

Jak już wspominałyśmy 500-tka jest łaskawa dla portfela i środowiska naturalnego. Jeśli sam zakup ekologicznego auta nam nie wystarcza, a chcemy poprawić swój styl jazdy możemy dołączyć do inicjatywy ecoDrive. EcoDrive to program, który pozwala właścicielkom Fiatów ograniczyć emisję CO2 i oszczędzić paliwo. Jak działa?

big

W celu pobrania aplikacji musisz wejść na stronę www.fiat.com/ecoDrive, zainstalować oprogramowanie na swoim komputerze i przenieść je na pamięć podręczną USB. Przez klika dni w czasie jazdy aplikacja ecoDrive zbiera informacje na temat stylu prowadzenia samochodu oraz jego wydajności. Wszystkie dane za pomocą uniwersalnego portu USB systemu Blue&Me zapisywane są na przenośnym nośniku pamięci i są dostępne do późniejszego przeglądania na komputerze. Użytkownik może dokładnie przeanalizować zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń dla każdej ze swoich podróży (ecoIndex), a także uzyskać wskazówki jak zmodyfikować styl jazdy, aby w mniejszym stopniu obciążać środowisko. Producenci podkreślają, że dzięki poradom i wskazaniom ecoDrive, emisje CO2 w Europie mogą zostać zmniejszone o ponad 700 ton, co daje wystarczająco dużo energii by oświetlać ulice miasta wielkości Genewy przez osiem miesięcy (!)

Prowadzenie Fita 500 z systemem S&S to przeżycie mało ekscytujące. Nie miałyśmy dreszczy, a przy wciskaniu pedału gazu nie wciskało nas w fotel, ale przecież nie o to chodzi w słodkiej 500-tce. Miało być przyjemnie, oszczędnie, spokojnie do celu i tak właśnie było. Testowany Fiacik to idealne auto dla kobiet, które w samochodach cenią sobie ich kształt, na ulicy lubią się poczuć jak indywidualistki i zależy im na ekologii.

big

Już wkrótce będzicie mogły same przetestować Fiata 500 w systemem Start&Stop 🙂

System ten dostępny jest także w innych modelach Fiata – większym bracie 500 – Grande Punto oraz od niedawna także w Bravo.