20V20 – pierwszy SUV Seata debiutuje w Genewie

Jak połączyć funkcjonalność z emocjami? Hiszpańska marka wychodzi naprzeciw osobom, które szukają dynamicznych cech w rodzinnych samochodach, prezentując w Genewie swojego pierwszego SUV-a.

Samochód ten wyróżnia się dynamiczną sylwetką sportowego coupé oraz wyrafinowaniem i wszechstronnością SUV-a. Rozstaw osi modelu 20V20 to 2 791 mm, a jego prześwit wynosi 228 mm. Wzrok przykuwają pełne światła LED, bardzo długa maska w kształcie litery V oraz lekko opadający tył nawiązujący do litery X.

W parze z nowoczesną stylistyką idzie funkcjonalność. Seat 20V20 cechuje się uniwersalnym i obszernym wnętrzem, ponad 600-litrowym bagażnikiem i progiem załadunku na poziomie 796 mm.

Dynamiczna natura samochodu jest wspierana przez jednostki TSI o mocy dochodzącej do 220 kW i TDI o mocy do 176 kW.

Kluczem do czerpania przyjemności z modelu 20V20 jest Seat Personal Drive Device – system zawierający przenośną nawigację, możliwość sterowania ogrzewaniem z zewnątrz oraz zarządzania ładowaniem w wersjach plug-in. Oprócz tego, auto posiada trzy ekrany TFT, z których największy mierzy 12,3 cala i oferuje m.in. funkcję Virtual Cockpit. Seat 20V20 umożliwia również korzystanie z telefonów komórkowych za pomocą dotykowego ekranu i ładowanie ich w tzw. Charge Box.

Seryjna wersja tego modelu wejdzie do sprzedaży w 2016 roku i będzie produkowana w Czechach przez Skodę.

Źródło: Seat