Znajdź najtańszą stację benzynową z Audi

W sezonie wzmożonych podróży często wzrastają ceny paliw. W związku z tym, Audi postanowiło pomóc swoim klientom zaoszczędzić na jego kosztach. W modelach rodziny A3 udostępniono usługę internetową „stop na tankowanie”, informującą o najniższych cenach paliw na stacjach benzynowych. Od maja usługa ta będzie dostępna we wszystkich Audi A3 wyposażonych w Audi connect.

Usługa „stop na tankowanie” wykorzystuje internetową bazę danych, by wskazać kierowcy listę stacji benzynowych dostępnych u celu naszej podróży lub 
w innym, dowolnie wybranym miejscu. Pozycje na liście można sortować wg ceny lub wg odległości. Jedno kliknięcie wystarcza, by wybraną stację benzynową wprowadzić do nawigacji, jako cel naszej podróży. W modelach rodziny A3, funkcja uwzględnia nawet rodzaj potrzebnego nam paliwa.

Usługa „stop na tankowanie”, jako element Audi connect, dostępna będzie w przyszłości nie tylko w samochodach serii A3, ale również w Audi A1, A4, A5, A6, A7, A8 oraz w Q3, Q5 i Q7. Warunkiem jest wyposażenie pojazdu w system nawigacji „MMI Navigation plus“ i telefon samochodowy online z bluetooth, lub jak w przypadku A3, w opcjonalny system Audi connect.

Audi connect, to określenie pakietu rozwiązań umożliwiających kierowcy dostęp do systemów pokładowych, Internetu, infrastruktury i innych pojazdów. W całej palecie modelowej, Audi oferuje wiele usług bazujących na połączeniach internetowych. Obok usługi „stop na tankowanie”, ekonomiczną jazdęwspomagają również informacje o ruchu drogowym przekazywane online. Tego typu usługa, korzystająca z danych aktualizowanych w czasie rzeczywistym, informuje o natężeniu ruchu na wybranej przez nas trasie i w razie potrzeby proponuje dogodną trasę alternatywną.

Źródło: Audi