Zdecyduj się na assistance

0

Assistance, czyli pomoc. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie nam natychmiastowej pomocy w rozwiązaniu problemów, które spotykają nas na drodze. Szczególnie często zdarza się to zimą.

Ubezpieczenie Assistance staje się coraz bardziej popularne, często stanowi element dodawany gratis do polisy ubezpieczeniowej. Kojarzy nam się przede wszystkim z holowaniem pojazdu, jednak nie jest to jedyny aspekt pomocy, na jaki może liczyć ubezpieczony. W rzeczywistości wachlarz oferowanych usług jest całkiem szeroki, szczególnie jeśli skorzystamy z płatnego assistance.

Wystarczy standardowe?

Im bardziej chcesz być chroniona, tym bardziej powinnaś zwrócić uwagę na tak zwane pełne Assistance. Głównym zadaniem tego ubezpieczenia jest bowiem udzielenie pomocy w nagłych wypadkach. W standardowych pakietach przyjazd pomocy jest uzależniony od tego w jakiej odległości od domu się znajdujesz. Może się okazać, że pomoc nie przyjedzie, bo samochód odmówił współpracy zbyt blisko Twojego miejsca zamieszkania.

Standardowe assistance zapewnia

  • Holowanie pojazdu,
  • holowanie pojazu poszkodowanego,
  • dostarczenie paliwa lub części samochodowych,
  • organizację samochodu zastępczego,
  • organizację noclegu,
  • umożliwienie kontynuacji podróży,
  • opiekę nad dziećmi i bagażem

A może pełne?

Jeżeli pragniesz większego zabezpieczenia i wielu innych przywilejów, zdecyduj się na pełen pakiet assistance. Większy będzie nie tylko zakres oferowanej pomocy, ale też jej zasięg terytorialny, co może być szczególnie ważne, gdy wybieramy się na zimowy wypoczynek za granicę. Oprócz tego pełne assistance może oferować

  • pomoc informacyjną, czyli informacje telefoniczne dotyczące np. postępowania w razie wypadku, awarii lub gdzie znajdziemy najbliższą stację paliw. Ubezpieczyciel może też w ramach polisy zarezerwować bilety lotnicze lub powiadomić odpowiednie służby o zaistniałym wydarzeniu.
  • pomoc serwisową, obejmującą holowanie pojazdu czy dowóz poszkodowanego do miejsca zamieszkania. W zakres pomocy serwisowej wchodzą wszystkie działania, które mają nam ułatwić kontynuowanie podróży lub bezpieczny powrót do domu.
  • pomoc medyczną, która ma za zadanie czuwanie nad naszym życiem i zdrowiem. Dzięki niej możemy liczyć na dostarczenie niezbędnych leków, rehabilitację, pomoc psychologa bądź zapewnieni transportu do domu i natychmiastową wizytę lekarza.

Assistance może się przydać nie tylko zimą. Docenimy je szczególnie, gdy mamy do pokonania samodzielnie długą trasę, w trakcie której nie będziemy mogły liczyć na pomoc współpasażerów. Znacznie lepiej jest podróżować z poczuciem, że w każdej chwili możemy zadzwonić do ubezpieczyciela, który zorganizuje dla nas pomoc. Brak tego ubezpieczenia może oznaczać perspektywę, że utkniemy pośrodku niczego, zdane jedynie na łaskę nie zawsze łaskawego losu.

Joanna Kowalik

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZabawki od Audi
Następny artykułWiększa ‘pięćsetka’