Zapowiedź nowej A-Klasy?

Na Salonie Samochodowym w Szanghaju pojawił się koncepcyjny model Mercedesa, który jednocześnie jest zapowiedzią nowej generacji A-Klasy. Futurystyczny pojazd zyskał nazwę Concept A.

Concept A jest klasycznym hatchbackiem, najprawdopodobniej więc taką samą bryłę otrzyma nowa Klasa A. Mercedes odejdzie więc od charakterystycznych kształtów obecnej A-Klasy, które chyba nie wszystkim przypadły do gustu. Concept A to agresywne linie i dynamiczna, opływowa sylwetka. Jeżeli taka bryła wejdzie do produkcji seryjnej, nową A-Klase będzie można wreszcie bezpośrednio porównywać z konkurentami z klasy premium – BMW Serii 1 i Audi A3. A-Klasa będzie aż o 20 cm niższa od poprzednika i być może nawet o 30 cm dłuższa.

Odważne i futurystyczne kształty odnajdziemy także we wnętrzu Concept A. W oczy rzucają się oryginalne zegary i wloty powietrza, a także dodatkowy wyświetlacz umieszczony na desce rozdzielczej. Na pokładzie nowej A-Klasy ma się znaleźć m.in. innowacyjny radar zapobiegający kolizjom.

Model koncepcyjny napędzało niespotykane dotąd połączenie 2-litrowego silnika turbo o mocy 210 KM z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów. Jakie jednostki trafią pod maskę nowej A-Klasy. Tego na razie nie wiadomo. Można się jedynie domyślać, że prawdopodobnie będą to znane z klasy C czterocylindrówki.