Z myślą o bezpieczeństwie podróżnych

Z myślą o milionach urlopowiczów, którzy ruszą w podróż samochodem Goodyear zaprojektował aplikację mobilną European Road Safety, która ma służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach.

goodyear aplikacja2

Nowa aplikacja została opracowana, by poprawić komfort urlopowiczów na drogach. Program przekazuje informacje o przepisach i zasadach ruchu drogowego, porady na temat prowadzenia, podpowiada właściwe zachowania w sytuacjach awaryjnych, a także pomaga zorganizować rzeczy niezbędne podczas wakacyjnego wyjazdu.

Postęp techniczny daje nam dziś dostęp do ogromnych ilości informacji w każdym miejscu – mówi Hugues Despres, dyrektor opon osobowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. – Problem polega na tym, że dane te bywają zróżnicowane i nie są usystematyzowane pod kątem określonych potrzeb. Zebraliśmy wszystkie dane w jedno źródło – aplikację Goodyear Road Safety, która pozwala podróżnym szybko i łatwo zdobyć konkretne informacje na temat spraw związanych z ruchem drogowym w każdym miejscu Europy.

Ogromny ruch na europejskich drogach, często na terenach nieznanych większości podróżnych, może powodować duży stres, spotęgowany między innymi nieznajomością lokalnych przepisów drogowych lub języka. Aplikacja pomoże wielu podróżnym, pokazując m.in. znaczenie różnych znaków drogowych i informując o ograniczeniach prędkości. Aplikacja jest bezpłatna i jest dostępna w pięciu językach (angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim). Swoim działaniem obejmuje 25 krajów Europy.

goodyear aplikacja1

goodyear aplikacja3

goodyear aplikacja4