X1 – towar eksportowy

0

BMW X1 już udowodniło, że radzi sobie zarówno z wyzwaniami codziennej eksploatacji, jak i z poruszaniem się po mniej komfortowych nawierzchniach. Nadszedł czas na podbój nowego rynku.

x1-towar-eksportowy

Wszechstronny samochód kompaktowy segmentu premium zadebiutuje na północnoamerykańskim rynku uzbrojony w najnowocześniejszą technologię napędu, innowacyjne elementy wyposażenia, zmodyfikowane elementy stylistyczne oraz udoskonalone wnętrze. Amerykańska premiera odbędzie się podczas salonu New York International Auto Show (NYIAS) w dniach 6-15 kwietnia 2012 roku. Na rynku zadebiutuje jesienią.

Model BMW X1 zaprezentowany zostanie w nowej, ulepszonej wersji, będącej efektem starannie przemyślanego planu podkreślenia jego głównych cech. Sylwetka jest bardziej muskularna, a charakter nowoczny, nie brak też sportowego potencjału. Wnętrze zawiera nowo zaprojektowane powierzchnie, więcej eleganckich przełączników oraz akcenty wysokiej jakości. BMW X1 jest pionierem wśród rywali z klasy premium na obecnych rynkach – tak samo ma być w Stanach Zjednoczonych. Łącząc wszechstronność oraz solidność nowego BMW X z dużą zwinnością oraz kompaktowymi wymiarami zewnętrznymi, model X1 od początku swojego istnienia wyznaczał nowe standardy.

Bardziej sportowe i wydajne

Wersje BMW X1 oferowane w Stanach Zjednoczonych są napędzane silnikami benzynowymi z technologią BMW TwinPower Turbo. Zarówno w uznanym sześciocylindrowym silniku rzędowym pracującym pod maską BMW X1 xDrive35i – rozwijającym 225 kW/306 KM – jak i w czterocylindrowej jednostce o mocy 180 kW/245 KM napędzającej BMW X1 sDrive28i oraz BMW X1 xDrive28i, technologia ta zapewnia błyskawiczny przyrost mocy, wysoki moment obrotowy oraz ponadprzeciętną wydajność. Oba silniki współpracują ze standardową przekładnią automatyczną oraz elementami z zakresu programu EfficientDynamics, takimi jak funkcja Auto Start-Stop, odzysk energii hamowania, elektryczne wspomaganie kierownicy, sterowanie agregatami pomocniczymi w zależności od faktycznego zapotrzebowania oraz opony o niskich oporach toczenia. Wszystko to pozwala uzyskać wydajność na najwyższym poziomie w klasie.

Modele BMW X1 sDrive28i z tradycyjnym dla marki napędem na tylne koła oraz BMW X1 xDrive35i z napędem na wszystkie koła będą oferowane wyłącznie na rynku północnoamerykańskim. Inteligentna technologia napędu na cztery koła stosowana w BMW X1 xDrive35i i BMW X1 xDrive28i rozdziela moment obrotowy pomiędzy koła przedniej i tylnej osi w zależności od warunków drogowych i pogodowych. Sterowana elektronicznie technologia BMW xDrive nie tylko optymalizuje trakcję na drogach o słabej przyczepności, ale również zwiększa dynamikę jazdy w zakrętach.

x1-towar-eksportowy1