Wypożycz sobie BMW

bmw-wypozyczalnia-aut

BMW otwiera w USA system wypożyczalni samochodów DriveNow „premium car sparing”. Na początku do dyspozycji wypożyczających będzie flota 70 elektropojazdów.

bmw-wypozyczalnia-aut

Wystarczy się zarejestrować – osobiście lub przez internet, a następnie przystąpić do wyboru interesującej nas lokalizacji. Wówczas wystarczy już tylko dokonać rezerwacji pojazdu na stronie DriveNow lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

BMW uruchamia na terenie San Francisco 9 stacji DriveNow i udostępnia w nich 70 samochodów ActiveE. Zwrot pojazdu odbywa się w dowolnej stacji DriveNow. Co więcej, elektroniczny serwis parkingowy ParkNow umożliwia wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowego po gwarantowanej cenie. Klient może skorzystać z aplikacji ParkNow na iPhone’a, aby znaleźć lub zarezerwować miejsce parkingowe, zapłacić za nie, a także otrzymać wskazówki dojazdu. Skraca to czas na szukanie miejsca parkingowego i negatywny wpływ na środowisko poprzez emisję spalin. Obecnie uruchomionych jest 14 stacji ParkNow w San Francisco i okolicy.

W czerwcu 2011 roku program DriveNow został uruchomiony w Niemczech, gdzie zarejestrowanych jest już 45.000 użytkowników. Program oferowany jest w Monachium, Berlinie, Dusseldorfie, a na jesień zostanie uruchomiony również w Kolonii.