Wyjazd z małym dzieckiem za granicę – jak zapewnić bezpieczeństwo rodzinie?

Kilkumiesięczne dziecko w rodzinie nie musi wykluczać możliwości wyjazdu na urlop przez rodziców. Coraz częściej Polacy wyjeżdżają z niemowlętami na wakacje poza granice kraju.

Najpopularniejsze kierunki wyjazdowe

Badanie użytkowników Skyscanner przeprowadzane od lutego do maja 2014 roku wskazało kierunki zagranicznych wyjazdów rodzinnych. Na pierwszych trzech miejscach znalazły się takie kraje jak Hiszpania, Włochy i Wielka Brytania – co może stanowić pewne zaskoczenie. Na kolejnych miejscach w zestawieniu znalazły się:

  • Grecja,
  • Stany Zjednoczone,
  • Francja,
  • Portugalia,
  • Chorwacja,
  • Bułgaria,
  • Niemcy.

Miejsca najchętniej wybierane przez rodziny z małymi dziećmi na cel letnich wakacji charakteryzują się ładną, słoneczną pogodą i pakietem przeróżnych rozrywek. W Europie można wypocząć i jednocześnie spędzić miło czas na plaży lub przy basenie w kurortach nadmorskich. Dla miłośników zwiedzania we Francji, Grecji, Hiszpanii czy we Włoszech również znajdzie się wiele atrakcji.

Polacy spędzający urlopy rodzinnie planują wyjazdy trwające 7 lub 14 dni. Największą popularnością cieszą się europejskie stolice, pełne atrakcji dla dorosłych i najmłodszych turystów. W Londynie dzieci można zabrać do Legolandu w Windsorze czy do wesołego miasteczka i zoo – Chessington World of Adventures. W Barcelonie dorośli mogą podziwiać Sagrada Familia czy przejść się wąskimi uliczkami Gaudiego, a dzieci zakosztują prawdziwej zabawy w Port Aventura, położonym w odległości 110 km od stolicy Katalonii. Paryż to nie tylko ważne zabytki i muzea, ale także Disneyland oddalony 50 km od stolicy Francji.

Bezpieczny wyjazd z niemowlęciem

W przypadku wyjazdu zagranicznego rodzice dla bezpieczeństwa i własnego komfortu powinni zastanowić się nad wyborem stosownego ubezpieczenia. Można szybko wykupić wybraną opcję polisy np. w firmie Signal Iduna, która oferuje ubezpieczenie turystyczne online. Obejmuje ono swoim zakresem kompleksową ochronę ubezpieczeniową dla osób wyjeżdżających za granicę m.in. w celach wypoczynkowych i turystycznych. Przydatne w czasie planowania zorganizowanego wyjazdu z dzieckiem może być ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej. Jeśli np. z uwagi na chorobę dziecka będziemy musieli przerwać wyjazd lub z niego całkowicie zrezygnować, ubezpieczyciel pokryje poniesione przez turystów koszty.