Kobiety lubią Jazz

Popularny miejski model Honda Jazz zwyciężył w konkursie na „Światowy Kobiecy Samochód Roku 2014” w kategorii „samochód ekonomiczny”, pokonując Kię Soul.

W jury zasiadły znane dziennikarki z piętnastu krajów całego świata, w tym z dziewięciu państw europejskich. Podczas oceny aut, panie brały pod uwagę m. in. stylistykę nadwozia, funkcjonalność, elegancję, komfort, dostępność schowków w kabinie pasażerskiej oraz jakość prowadzenia. Dodatkowo, jurorki konkursu uwzględniły te same kryteria, którymi w życiu codziennym kierują się kobiety przy zakupie samochodu, czyli atrakcyjność, seksapil oraz stosunek jakości do ceny. Konkurs na „Światowy Kobiecy Samochód Roku” jest organizowany przez magazyn „New Zealand’s Women’s World“ już piąty rok z rzędu. Jury wybiera najlepsze samochody w sześciu kategoriach: samochód rodzinny, samochód sportowy, samochód ekonomiczny, samochód luksusowy, samochód ekologiczny i SUV.

Honda Jazz obecnej generacji oferowana jest w dwóch ekonomicznych wersjach benzynowych – 1,2 l i-VTEC i 1,4 l i-VTEC oraz w bardzo ekonomicznej odmianie hybrydowej z systemem IMA, natomiast nowa Honda Jazz wejdzie do sprzedaży w Polsce w drugiej połowie 2015 roku. Trzecia generacja modelu będzie produkowana na bazie opracowanej przez firmę, globalnej kompaktowej płyty podłogowej. Samochód zachowa układ z centralnie umieszczonym zbiornikiem paliwa, co w połączeniu ze sprawdzonym systemem składania siedzeń Magic Seats®, pozwala wygospodarować dodatkową przestrzeń we wnętrzu, zwiększając jego funkcjonalność i możliwości załadunkowe. Co więcej, nowy europejski model zapewni nabywcom lepsze osiągi oraz mniejsze zużycie paliwa za sprawą nowoczesnego silnika z serii Earth Dreams Technology.

Źródło: Honda