Wszystko, czego dziś chcesz

Na rynku pojawiło się nowe, multimedialne centrum rozrywki firmy Clarion NX509E. Model ten łączy w sobie odtwarzacz DVD, 7-calowy ekran z dotykowym sterowaniem oraz wbudowaną nawigację GPS. Precyzyjnie wskaże drogę i zapewni rozrywkę na najwyższym poziomie wszystkim uczestnikom podróży.

Rozrywka dla wybranych

Model Clarion NX509E to urządzenie w rozmiarze 2-DIN. Odtwarzacz ten jest dwa razy większy niż standardowe samochodowe „radia”. Zwykły „odtwarzacz” zamienia się w prawdziwe multimedialndym centrum dowodzenia. Przedni panel zamieniono na elektrycznie opuszczany dotykowy 7” ekran LCD, który służy jako centrum informacyjne. Nawigacja samochodowa oraz dwustrefowy system audio wideo, obsługiwane są za pomocą nowego intuicyjnego interfejsu użytkownika. Ilość stałych przycisków ograniczono do trzech najczęściej wykorzystywanych, co przyczynia się do estetycznego wyglądu modelu.
Plus? Taki rozmiar pozwala zgrupować w odbiorniku kilka urządzeń. Minus? Są auta, w których nie zamontujemy takiego urządzenia.

Pokaże, podpowie, ostrzeże

Urządzenie łączy w sobie odtwarzacz DVD, 7-calowy ekran z dotykowym sterowaniem oraz wbudowaną nawigacją GPS. Moduł nawigacyjny działa na bazie sprawdzonego już w przenośnych urządzeniach Clarion oprogramowania iGO8.3 i łączy w sobie bogatą bazę danych mapowych i punktów POI dla 44 europejskich krajów. Dane mapowe zawierają realistyczne widoki 3D – budynki, punkty orientacyjne oraz ukształtowanie terenu w całej Europie. Model jest wyposażony również w syntezator mowy „Text to Speach”, który wypowiada nazwy ulic wyświetlające się na ekranie (np.: „za 150 metrów skręć w lewo w ulicę Marszałkowską…”), tak abyśmy nie musiały ciągle zerkać na nawigację. System wspomoże nas również na autostradzie. Na mapie przy rozjazdach wyświetlą się znaki drogowe. Mapy oraz dane o fotoradarach możemy aktualizować za pomocą karty SD i przeznaczonego do jej obsługi slotu za ekranem urządzenia.

Rodzice na koncercie, maluchy w kinie

NX509E oferuje też funkcję dwustrefowej rozrywki. Technologia ta umożliwia stworzenie w samochodzie dwóch oddzielnych stref, dzięki czemu pasażerowie na tylnych siedzeniach mogą oglądać film DVD, DivX lub wideo z iPod’a czy iPhone’a na zamontowanych monitorach sufitowych lub w zagłówkach, podczas gdy osoby na przednich siedzeniach słuchają ulubionej stacji radiowej lub muzyki z pamięci USB i korzystają z nawigacji. Sekcja audio wyposażona jest w funkcję BBE-MP, dzięki której przywracane są szczegóły i niuanse dźwięku utracone podczas kompresji do formatów MP3 czy WMA. O wysoką jakość odtwarzania muzyki dba 24-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy, umożliwiający uzyskanie najwyższej rozdzielczości i czystości dźwięku.

Sugerowana cena detaliczna modelu Clarion NX509E to 4.444 PLN. Urządzenie w rozmiarze 2-DIN pasuje jedynie do wybranych modeli samochodów. Aby dowiedzieć się, jakie modele samochodów pozwalają na montaż jednostki głównej Clarion 2-DIN, kliknij tutaj.