Program poprawy bezpieczeństwa na A2

SZKOŁA AUTO ŠKODA wspiera społeczno-edukacyjny program poprawy bezpieczeństwa na autostradach „A2, że bezpiecznie!”. Program stanowi inicjatywę Autostrady Wielkopolskiej, a jego celem jest propagowanie wiedzy na temat zasad bezpiecznej jazdy ze szczególnym uwzględnieniem ruchu na autostradach. Według danych Komisji Europejskiej liczba zabitych na polskich drogach wynosi aż 14 proc. ogólnej liczby ofiar na drogach Unii Europejskiej.     

10 stycznia 2013 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa AWSAII, przedstawiciela komendy policji i reprezentantów SZKOŁY AUTO ŠKODA. Po jej zakończeniu zorganizowano szkolenie z bezpiecznej jazdy dla dziennikarzy. W ramach programu zostały wyodrębnione 4 sekcje prezentujące najważniejsze czynności przed zimową podróżą autem: SPRAWDŹ warunki atmosferyczne i drogowe, PRZYGOTUJ zimowy niezbędnik akcesoriów samochodowych, ZASTOSUJ nową wiedzę i umiejętności z serii filmów przygotowanych we współpracy z instruktorami SZKOŁY AUTO ŠKODA, UWAŻAJ na pracujące służby utrzymaniowe autostrady dbające o bezpieczeństwo i właściwe utrzymanie drogi. Sekcja „ZASTOSUJ” obejmuje serię dziesięciu filmów, dzięki którym kierowcy mają możliwość poznania sposobów wyeliminowania złych nawyków i błędów popełnianych podczas prowadzenia samochodu. W filmach pojawiają się pytania konkursowe, a poprawne odpowiedzi na nie zostaną nagrodzone. Główną nagrodą jest 10 szkoleń „Safe Driving” w SZKOLE AUTO ŠKODA. Konkurs będzie prowadzony na profilu facebook Autostrady Wielkopolskiej. Treści edukacyjne będą przekazywane także przez media patronackie.

„Zależy nam, aby każdy kierowca otrzymał informacje, jak bezpiecznie, sprawnie, z poszanowaniem innych uczestników ruchu poruszać się po autostradach. Właśnie w tym celu przygotowaliśmy video porady” – mówi Andrzej Rogoziński, prezes SZKOŁY AUTO ŠKODA. „Mamy nadzieję, że te informacje zaciekawią kierowców oraz uświadomią, jak drobne zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń mogą podnieść bezpieczeństwo i komfort podróżowania” – dodaje Andrzej Rogoziński.

ŠKODA od lat angażuje się w projekty zwiększające bezpieczeństwo na polskich drogach. Dostarczanie wiedzy o sprawnym poruszaniu i zachęcanie do rozwijania kompetencji kierowców leży w DNA marki.

Żródło: ŠKODA