Ponadczasowe auto-torby

0

Torby uszyte z tkanin wykorzystywanych przy produkcji obić do legendarnych amerykańskich samochodów – to nowy krzyk mody w Stanach Zjednoczonych. Oryginalne, ponadczasowe, jedyne na świecie.

Obicia foteli samochodowych stały się inspiracją dla młodej projektantki ze Stanów Zjednoczonych. Największe zróżnicowanie i mozaikę kolorów użytych na obiciach foteli można było zaobserwować w amerykańskich samochodach z lat 70-tych i 80-tych. Choć nasze gusta od tego czasu mogły się zmienić, materiały z tamtych lat nadal mają w sobie ogromny potencjał – twierdzi Kim White, która oferuje torebki uszyte z tkanin pochodzących z zabytkowych samochodów.

Duże torby na ramie, torebki do ręki i portmonetki – wszystkie znajdziemy w najnowszej kolekcji Vintage Automotive. Ceny zaczynają się od 300 zł. Za najbardziej popularny model „Camaro” zapłacimy około 730 zł. Kim White jest przekonana, że torby spodobają się zarówno młodym nastolatkom, stylowym starszym kobietom a nawet naszym babciom. Torby pochodzą z unikatowych tkanin obić starych zabytkowych samochodów, czy zatem nie rozlecą się na kawałki, gdy tylko je kupimy?

Projektantka przekonuje, że korzysta z materiałów, które nie były używane a jedynie przeznaczone do użytku w amerykańskich samochodach: osobowych i dostawczych. Jak je zdobyła? Całkiem przypadkiem odkryła magazyn pełen pozostałości „motoryzacyjnych tkanin”, który może być ostatnim istniejącym zasobem takich materiałów na terenie USA. Projektantka została jedyną właścicielkom tych niesamowitych tekstyliów. Jest również jedyną projektantką na świecie, która sprzedaje tego typu torby.

Więcej informacji zdobędziecie na stronie www.kimwhitehandbags.com.