Wakacyjne wyjazdy – raport drogowy

Olof-S-foter

Czerwiec dobiega końca – świadectwa lada dzień trafią w ręce uczniów, a wnioski urlopowe w ręce szefów. I już będzie można wyjechać na wakacje. Pytanie tylko gdzie? To zależy ile czasu chcecie poświęcić na dojazd w wybrane miejsce. Poniżej przedstawiamy specjalny wakacyjny raport drogowy.

Olof-S-foterRaport został podzielony na trzy części, aby każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od tego czy jest miłośnikiem gór, morza czy jezior – wyjaśnia Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl – Przeanalizowaliśmy trasy łączące 9 dużych polskich miast prowadzone z trzema popularnymi miejscowościami wypoczynkowymi – dodaje Florkowska. Kto może liczyć na szybki dojazd do wakacyjnego celu podróży? Przekonajcie się sami!

Można nad morze!

Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali, jaki czas powinny sobie zarezerwować osoby marzące o wypoczynku w Gdańsku. (Wyniki można odnieść też do samego Trójmiasta, ponieważ przejazd z Gdańska do Gdyni czy Sopotu nie powinien zająć dłuższego czasu). Najdłużej w trasie spędzą mieszkańcy polski południowej – krakowiacy spędzą za kółkiem 7 h 15 minut, mieszkańcy Lublina i Katowic ok. 6 i pół godziny. W lepszej sytuacji znajdują się osoby z Łodzi, które na dojazd muszą przeznaczyć ok. 3 godziny i 40 minut czasu. W podobnej sytuacji są mieszkańcy Poznania, na dojazd potrzebują niecałych 4 godzin.

Tabela-Gdask-trasy-raport

Mazury, czyli nad jeziora

Jeśli ktoś marzy o wypoczynku na Mazurach np. w Mikołajkach to najlepiej, żeby mieszkał w Gdańsku. Wśród wszystkich przebadanych miast to właśnie z Gdańska najszybciej można dojechać na Mazury. Zajmie to ok. 3 i pół godziny. Najdłużej, bo ok. 8 godzin potrwa podróż która biegnie ze Szczecina do Mikołajek. W niewiele lepszej sytuacji są podróżni z Krakowa i Wrocławia, którzy powinni zarezerwować sobie prawie 7 i pół godziny.

Tabela1-Mikolajki-raport

W górach, na wspinacze

Amatorzy górskich wędrówek, którzy mieszkają w Krakowie mają powody do radości – z uwagi na położenie geograficzne, dojazd do górskich szlaków zajmie im stosunkowo niewiele czasu. Jeśli zdecydują się na dojazd do Zakopanego, za kółkiem spędzą ok. 1 godziny i 46 minut. Szczególną wytrwałością w trasie do stolicy Tatr powinni wykazać się mieszkańcy Szczecina – dojazd zajmie im prawie 9 godzin! W niewiele lepszej sytuacji są podróżni z Gdańska, którzy na ten cel muszą zarezerwować sobie ok. 8 godzin i 15 minut.

Tabela-Zakopane-raport

Fot: Olof S., foter.com