Wakacyjne podróże przez Polskę

0

Sezon urlopowy powoli się rozkręca. Niektórzy są już na wakacjach, niektórzy dopiero snują urlopowe plany. Warto wiedzieć, ile czasu zajmie nam podróż do najpopularniejszych miejscowości wypoczynkach w kraju.

Specjaliści z serwisu korkowo.pl zbadali czas przejazdu z największych miast w Polsce do najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych.

Karpacz dla wytrwałych

Wielu spragnionych wypoczynku warszawiaków uda się z pewnością na urlop na Mazury. Z danych serwisu korkowo.pl wynika, że do Mrągowa da się dojechać w niecałe 4 godziny. Jeżeli jednak zdecydujemy się na podróż nad polskie morze, na dojazd trzeba będzie poświęcić ok. 5 godz. i 20 min. Jeszcze dłużej zajmie niestety dojazd do Zakopanego – spacer po Krupówkach poprzedzi podróż, która zajmie 6 godz. i 45 min. Na najwytrwalszych czeka podróż do Karpacza – prawie 7 godzin jazdy. Według danych serwisu, średnia prędkość na żadnej z wymienionych tras nie przekroczyła 70 km/h. Pozostaje więc zatem spakować walizki i uzbroić się w cierpliwość.

Najszybciej? Nad morzem

Mieszkańcy niedalekiej Łodzi dojadą zdecydowanie szybciej do Zakopanego i do Karpacza – odpowiednio w 5 godz. i 30 min oraz 4 godz. i 56 min. Sprawniej też dojadą do Gdańska – w 4 godz. i 40 minut. Najwyższą średnią prędkość da się osiągnąć na trasie nad morze – 69 km/h.

Kraków to z kolei miejsce, skąd najszybciej da się dojechać oczywiście do Zakopanego – wystarczą niecałe 2 godziny. Tylko najwytrwalsi będą w stanie z kolei dotrzeć do Mrągowa, gdyż przed nimi prawie 9-godzinna podróż, ze średnią prędkością 55 km/h. Wycieczka do Gdańska zajmie niestety niewiele mniej, bo 8 godz. i 45 min. Szybciej za to dojedziemy do Karpacza – w nieco ponad 5 godzin.

Wybrzeże to niezwykle atrakcyjna propozycja dla mieszkańców zachodniej części Polski – z Poznania da się dojechać do Gdańska w 3 godz. i 52 minuty ze średnią prędkością 78 km/h. Ci, którzy na wakacje wybrali górskie wędrówki lub mazurskie jeziora, muszą się liczyć z ponad 6-godzinną podróżą. Do zakopanego dojadą w 6 godz. i 49 minut zaś, do Mrągowa w 6 godz. i 16 minut. Karpacz przywita Poznaniaków po nieco ponad 4 godzinach podróży.

Źródło: korkowo.pl