Wakacje w Chorwacji? Odwiedź Dalmację Południową!

dubrovnik

Chorwacja zdobyła serca rodzimych turystów przede wszystkim wspaniałymi krajobrazami, fantastyczną pogodą i niesamowitą atmosferą panującą w nadmorskich kurortach. Jednak Chorwacja jest często wybierana przez Polaków również z innego powodu.

Ten kraj, leżący nad Morzem Adriatyckim, jest chętnie odwiedzany przez osoby, które zamierzają wyjechać na urlop własnym samochodem. Co prawda podróż do Chorwacji jest dość długa, niemniej komfort płynący z pełnej niezależności jest bezcenny.

Z drugiej jednak strony bliskość Chorwacji to ogromny atut, nawet jeśli planujemy nasze wojaże z touroperatorem. Sprawdź, np. w ofercie Rainbow Tours, że wystarczy krótki lot samolotem, by znaleźć się w prawdziwym wakacyjnym raju, kuszącym ciepłym morzem i pięknymi, choć niekoniecznie piaszczystymi, plażami.

Zwiedzamy Dubrovnik

Kiedy już zdecydujemy się otworzyć chorwacki skarbiec atrakcji, przekonamy się, że w każdym regionie tego kraju biją niewyczerpane źródła wrażeń. A jedno z nich bez wątpienia znajduje się w Południowej Dalmacji, której swoistym sercem jest Dubrovnik, perełka wśród chorwackich kurortów.

Chcąc bliżej poznać tę wyjątkową miejscowość, koniecznie zwiedzić trzeba położone na półwyspie Stare Miasto, otoczone murami fortyfikacyjnymi. Obiekt został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO i od lat zachwyca turystów z całego świata chcących poczuć niezwykle wyraźny w tym miejscu powiew historii.

Spacerując uliczkami Dubrovnika, warto też zwrócić uwagę na niesamowitą mieszankę stylów architektonicznych, będącą połączeniem akcentów z najróżniejszych zakątków Europy.

Wśród najciekawszych atrakcji Dubrovnika wymienić należy także Twierdzę św. Jana, wzniesioną w XVI wieku, w której obecnie mieści się Muzeum Morskie, Muzeum Etnograficzne i Akwarium. Grono najcenniejszych zabytków uzupełnia Klasztor Dominikanów i Klasztor Franciszkanów.

Jak urozmaicić pobyt w Dalmacji Południowej?

Wakacje w Dalmacji Południowej to świetny pomysł również dla amatorów aktywnego wypoczynku. Miłośnicy windsurfingu, kitesurfingu czy żeglarstwa mogą liczyć na wyjątkowo pomyślne wiatry, natomiast na pasjonatów nurkowania pod powierzchnią Morza Adriatyckiego czeka imponujący podwodny świat.

Doskonałym urozmaiceniem wypoczynku w Dalmacji Południowej mogą być także wycieczki piesze i rowerowe po najwspanialszych zakątkach tego regionu, urzekających śródziemnomorską przyrodą lub zacisznych zatoczkach, w których możemy odpocząć od panującego w kurortach zgiełku.

Znakomitą propozycją będzie również rejs na jedną z wysp usytuowanych u wybrzeży Dalmacji Południowej. Wizytówką Korculi są gaje oliwne, drzewa cytrusowe i krystalicznie czysta woda, na Lastovo odnajdziemy prawdziwą oazę ciszy i spokoju, z kolei Mljet słynie z pięknych kompleksów leśnych.

Fot: Foter.com