W niebie jak w Mercedesie

Producenci samochodowi coraz częściej tworzą w swoich strukturach odpowiednie komórki, odpowiedzialne za budowanie ducha marki na innych polach. Mercedes-Benz Style to dział Mercedesa zajmujący się pracami projektowymi np. mebli czy przedmiotów codziennego użytku, a także wzornictwem przemysłowym.

Pierwszym efektem prac zespołu Mercedes-Banz Style jest projekt wnętrza helikoptera Eurocopter EC145. Maszyna ta jest często wykorzystywana przez lotnicze ratownictwo medyczne i służby publiczne (np. policję). Świetnie nadaje się także do użytkowana zarówno w czasie podróży służbowych jak i prywatnych.

Śmigłowiec ten został oficjalnie zaprezentowany kilka dni temu podczas targów European Business Aviation Convention & Exhibition (EBACE) w Genewie. Zadaniem projektantów było nadanie wnętrzu EC145 luksusowego charakteru, jaki nieodłącznie kojarzy się z marką Mercedes-Benz. Tak, by pasażerowie przesiadający się z samochodu do helikoptera, nie odczuli różnicy.

Projekt wnętrza powstał w biurze projektowym Mercedes-Benz Advanced Design Studio we włoskim mieście Como. Inspirowane było luksusowymi wnętrzami samochodów osobowych Mercedesa. Znajdziemy w nim luksusowe materiały, eleganckie drewno i oświetlenie znane z klas S i E, które można dowolnie konfigurować. Znajdziemy w nim wbudowana lodówkę, liczne schowki, stolik czy 15-calowy monitor z odtwarzaczem DVD.

Wszystkie fotele zamontowane są oddzielnie, można je dowolnie obracać, a dzięki umieszczeniu ich w szynach, można je dowolnie przesuwać tworząc miejsce nawet dla ośmiu osób. W razie potrzeby, bez problemu da się je złożyć, uzyskując tym samym przestrzeń na bagaże.