Volkswagen Think Blue, zapraszamy!

Dużo ostatnio piszemy o ekologicznych rozwiązaniach, jakie stosują producenci aut. W naszym serwisie przeczytacie między innymi o samochodach napędzanych wodorem i oszczędnej Toyocie Prius, teraz przyszedł czas na Volkswagena…

W myśl nowej akcji Think Blue niektóre poznańskie, toruńskie i gdańskie skwery pokolorowano na niebiesko. Stało się tak za sprawą kwiatów i tablic, które mają rozpropagować nową akcję „drużyny Volkswagena”. Ustawiono także huśtawki i przygotowano skrzynki z nasionami, które można wysadzić we własnym ogródku, bądź donicy.

Akcja Think Blue ma charakter globalny, włączyli się do niej między innymi Włosi, którzy ustawili wielki kosz recyklingowy, Hiszpanie, którzy pobiegli w specjalnym maratonie oraz Australijczycy, którzy uczestniczyli w zawodach na przejechanie jak największej liczby kilometrów na 1 l paliwa.

Volkswagen chce pokazać, że można połączyć mobilność z dbaniem o środowisko. Koncern nawołuje do troski o wspólne przyszłe dobro naszej planety.

Już niedługo w ramach akcji Think Blue zostaną odzyskane zaniedbane skwery. Mają powstać przypominające o idei meble miejskie, których ostateczny kształt zostanie wyłoniony w drodze głosowania na profilu VW na Facebooku.

Ciekawostką jest konkurs na najoszczędniejszego kierowcę. We wszystkich biorących udział w akcji krajach przeprowadzone zostaną eliminacje a w ich drodze wyłoniony najlepszy proekologiczny kierowca świata. Finał akcji, wrzesień 2013.

Volkswagen zapowiedział już zmiany w swoich fabrykach. Do 2018 roku obniżone ma zostać zużycie energii, wody, generowanie odpadów i emisji CO2 z produkcji o 25% na każdy wyprodukowany samochód tej marki.

Sadzenie kwiatów, nowa aranżacja skwerów i konkurs na najoszczędniejszego kierowcę to dopiero początek działań proekologicznych, jakie zapowiedział Volkswagen. Czekamy, więc z niecierpliwością, zobaczymy jak „niebieskie” myślenie przyjmie się w naszym kraju i na ile rozkwitnie w umysłach Polaków.

Tekst: Kasia Kwiecińska