Uwaga, dziecko w aucie!

Na bezpieczeństwo pociechy podczas podróży autem składa się wiele czynników – między innymi korzystanie z fotelika samochodowego, ostrożność na drodze i spokojna jazda. A co można powiedzieć o naklejce „Uwaga, dziecko w samochodzie”? W jakim celu przyklejamy ją na szybę i czy wpływa ona na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka?

Sygnał dla innych kierowców

Naklejka „Uwaga, dziecko w aucie” jest przede wszystkim wskazówką i znakiem dla innych uczestników ruchu drogowego. Jest to najprostszy sposób poinformowania kierowców, że jedzie z nami dziecko. Teoretycznie powinniśmy zachowywać rozwagę bez względu na okoliczności i fakt czy przed nami jedzie pojazd z dzieckiem na pokładzie czy też bez. Niemniej jednak okazuje się, że widok takich naklejek mobilizuje wielu kierowców do zachowania jeszcze większej ostrożności aniżeli zazwyczaj.

Na rynku jest dziś mnóstwo tego typu naklejek. Istnieje również możliwość zamówienia wersji z imieniem naszego dziecka. Koszt takich naklejek to naprawdę grosze, tym bardziej warto zadbać o umieszczenie jej na szybie samochodu. Być może jej widok otrzeźwi niektórych kierowców.

Przypomnienie dla Ciebie

Taka naklejka powinna mobilizować także Ciebie. Komunikat „Dziecko w aucie” na nic się nie zda, jeśli sama będziesz jeździć nieostrożnie. Pamiętaj o tym, by zawsze zachowywać szczególną ostrożność kiedy w Twoim samochodzie znajduje się mały pasażer. Zadbaj o jego bezpieczeństwo, unikaj brawury na drodze, nie zapomnij o dopasowanym foteliku i zapiętych pasach. Pokaż innym kierowcom, że naklejka na szybie nie jest tylko na pokaz, że jesteś odpowiedzialną mamą i że bezpieczeństwo swojej pociechy stawiasz zawsze na pierwszym miejscu.

Fot: Steve and Sara, foter.com