Jak usunąć naklejkę z szyby?

Dzieci szaleją na tylnych kanapach. Aby podróż odbyła się szybko i bez grymasów, często pozwalamy im na samowolkę w granicach rozsądku. Nasza uwaga skupiona jest przede wszystkim na drodze, a tym czasem na szybie przyklejana jest kolejna naklejka. Jak się jej pozbyć?

Sposób na nalepkę 

Dzieci uwielbiają jak wokół nich jest kolorowo. Nic dziwnego, że w długiej podróży zamiast uzupełniać wyklejanki, nalepki lądują na szybach i plecach przednich foteli. U celu podróży zaglądasz na tyły i łapiesz się za głowę. Spokojnie, wszystkiego można się pozbyć, więc nerwy od razu schowaj do kieszeni. Jak się do tego zabrać? Najlepiej tak, aby nie pozostawić śladów. Najlepszą domową metodą jest namoczenie naklejki gorącym octem. Folia zacznie się kurczyć, a wtedy jej usunięcie będzie kwestią jednego ruchu. W przypadku nalepki z papieru samoprzylepnego można użyć tego samego sposobu. Jednak należy uważać, ponieważ ocet przenika przez naklejkę i może naruszyć powłokę fotela.

Unikajcie przede wszystkim zmywacza, jest dobrym rozwiązaniem przy usuwaniu naklejki na szybie, jednak na pewno zniszczy fotel. Pod wpływem acetonu plastik matowieje, a nawet może zacząć się kleić. Zdecydowanie łatwiejsze będzie użycie olejku lub oliwy.

Wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż później gimnastykować się ze szmatką, lecz nie panikujmy niepotrzebnie, bo usunięcie naklejki to kwestia maksymalnie 2 minut.