Urodzinowy Smart

10 lat temu pojawił się pierwszy Smart przyotowany w duecie z Brabusem. Z tej okazji przygotowana została edycja limitowana smarta fortwo BRABUS „10th anniversary”. Kto ma na niego ochotę musi się pospieszyć…

urodzinowy-smart-2

Powstało bowiem zaledwie 100 sztuk tego modelu. Edycji limitowanej towarzyszą ekskluzywne elementy wyposażenia i stylizacji – szkielet Tridion, panele nadwozia, ospojlerowanie i lusterka w kolorze ciekłego srebra, grafitowe wkłady przednich lamp, czerwone emblematy BRABUS oraz alufelgi BRABUS Monoblock VII w kolorze matowej czerni.

W kabinie wzrok przykuwa czarna, ręcznie przeszywana skórzana tapicerka kontrastująca z czerwonymi dodatkami, sportowa kierownica BRABUS oraz przycisk startera zintegrowany z dźwignią zmiany biegów. Dyskretnym zwieńczeniem edycji „10th anniversary” jest tabliczka z numerem seryjnym egzemplarza.

Urodzinowy model bazuje na produkcyjnej wersji smarta fortwo BRABUS z turbodoładowanym silnikiem o mocy 102 KM i maksymalnym momencie obrotowym 147 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu 8,9 s, a prędkość maksymalna wynosi 155 km/h. Sportowe wrażenia z jazdy zapewnia zmodyfikowana przez specjalistów BRABUSA skrzynia biegów, specjalny układ wydechowy, zawieszenie obniżone o 10 mm oraz pakiet ospojlerowania.

urodzinowy-smart-3

urodzinowy-smart-5

urodzinowy-smart-6

urodzinowy-smart-7

urodzinowy-smart-8

urodzinowy-smart-9