Up! Is coming!

0

Volkswagen od dłuższego czasu intensywnie pracuje nad rodziną niewielkich pojazdów, znanych pod nazwą Up! Już niedługo swoją premierę będzie miał pierwszy z nich.

Volkswagen uruchomił specjalną stronę internetową poświęconą pierwszemu z maluchów. Pod adresem www.volkswagen-up.pl znajdziecie m.in. materiał video, który promuje samochód zatytułowany ‘up! is coming’. Nie ma niestety żadnych zdjęć, ale jest wielki zegar odliczający minuty do premiery.

Volkswagen Up! będzie oczywiście jedną z głównych atrakcji stoiska Volkswagena podczas wrześniowych targów we Frankfurcie. Będzie to pierwszy z całej rodziny modeli pojazdów NSF (New Small Family). Początkowa koncepcja zakładała, że będą to samochody w pełni elektryczne. Pierwszy z nich będzie jednak na razie dostępny z konwencjonalnym napędem. Up! ma kosztować ok. 10 tys. euro, czyli jakieś 40 tys. zł. Mamy jednak nadzieję, że w Polsce będzie o kilka tys. zł tańszy, w przeciwnym przypadku może podzielić los poprzednich maluchów spod znaku VW.

A przypomnijmy, że niemiecki producent do tej pory ze zmiennym szczęściem radził sobie w segmencie najmniejszych pojazdów. O ile Lupo cieszyło się jeszcze względnym powodzeniem, o tyle jego następca (Fox) został wycofany ze względu na niewielkie zainteresowanie.