Trendy płaszcze zdejmujcie w aucie

0

Chcesz zabłysnąć tej jesieni? Zamierzasz kupić nowy płaszcz, kurtkę albo żakiet? Pamiętaj, że na czas podróży musisz się z nimi rozstać. Dlaczego? Z rozsądku…i nie tylko.

Uwodzicielsko, czy subtelnie? Klasycznie, czy może bardziej etnicznie. Chcesz do swojej jesiennej garderoby wprowadzić trochę światła? Pewnie postawisz na śliwkowe sukienki, musztardowe torebki czy tak jak radzi John Galliano na amarantowe żakiety. Nie ważne co wybierzesz, ważne żebyś pamiętała, co wolno mieć na sobie w samochodzie, a co lepiej zdjąć.

Chwilowe rozstanie

O ile dobrze dobrany żakiet, czy płaszcz ma zwracać uwagę podczas spaceru, o tyle za kierownicą musimy go zdjąć. – Zawsze, bez względu na porę roku należy jeździć bez zbędnej odzieży wierzchniej, czyli futer, kurtek, płaszczy itp. – przypomina nam Andrzej Zembrzuski ze szkoły jazdy Test&Training. Dlaczego? – Chodzi o swobodę ruchu i odpowiednio zapięte pasy bezpieczeństwa. Dobrze zapięte pasy bezpieczeństwa muszą przylegać jak najbliżej ciała, powinny być naprężone – podkreśla instruktor. Poza tym gdy będziesz prowadzić w nowym płaszczu strasznie się pogniecie i zniszczy. We wnętrzu auta i tak go nie widać.

Mały eksperyment

Nawet gdy wsiadamy do auta w najbardziej modnej kurtce tej jesieni, należy ją zdjąć. Albo przynajmniej ją rozpiąć i przełożyć pod nią pasy. Dociągasz pasy na kurtce i zdaje Ci się, że jesteś przez nie dobrze trzymana? Wcale tak nie jest! Proponujemy mały eksperyment – wsiądźcie do auta w kurtce, dociśnijcie pasy, a potem rozepnijcie ją. Przekonacie się, że pasy się poluzują i to znacznie.

Znowu razem

W aucie powinnaś czuć się pięknie i bezpiecznie, dlatego wybierając się do centrum handlowego, nie zapomnij włożyć pod kurtkę czegoś ekstra. Może to być czekoladowy sweterek, czy zainspirowany etnicznymi wzorami golf. W tym sezonie oprócz intensywnych fioletów, będzie modna nieśmiertelna czerń w połączniu z bielą i kolor popielaty w każdym wydaniu.

Kupiłaś nowy płaszcz i chcesz się nim pochwalić? Na czas podróży odłóż go w bezpieczne miejsce. A gdy opuścisz auto, w pełni zaprezentuj swój nową elegancką zdobycz.

Fot. Modenadude, foter.com