Toyota Prius – 3 miliony sprzedanych egzemplarzy

Toyota Prius

Toyota Prius Toyota Motor Corporation poinformowała, że na początku lipca 2013 roku całkowita sprzedaż pierwszego masowo produkowanego modelu hybrydowego – Toyoty Prius – przekroczyła na świecie liczbę 3 milionów egzemplarzy.

Prius jest jednocześnie najbardziej popularnym samochodem hybrydowym na świecie. Pierwsza generacja modelu zadebiutowała w 1997 roku,  druga w 2003, a od 2009 roku w sprzedaży znajduje się Prius trzeciej generacji. Od momentu debiutu pierwszej odsłony modelu, Toyota obniżyła koszt systemu hybrydowego o dwie trzecie, oraz zredukowała emisję CO2 ze 114 do 89 g/km. Dodatkowo, Toyota Motor Corporation wystąpiła o 1 261 patentów związanych z technologią zastosowaną w Priusie III, potwierdzając najwyższe zaawansowanie technologiczne modelu.

toyota-prius-plug-in-hybrid-2Już od debiutu pierwszej generacji Priusa, Toyota umiejscowiła system hybrydowy jako strategiczną technologię koncernu, na której bazują kolejne zaawansowane osiągnięcia w dziedzinie nowoczesnych napędów i komponentów potrzebnych do ich wytworzenia.

Toyota Motor Corporation będzie kontynuowała działania z zakresu badań i rozwoju, oraz inwestycje w zakłady w Japonii rozwijające technologię hybrydową i inne przełomowe rozwiązania w motoryzacji. W 2014 roku fiskalnym Toyota planuje przeznaczyć 890 miliardów jenów na rozwój nowych technologii.

Inwestycje w badania i rozwój obejmują uruchomienie nowego zakładu Rozwoju Napędów w Toyota City, oraz Laboratorium Aerodynamicznego w Centrum Technicznym Honsha.

toyota-prius-plug-in-hybrid-3

Źródło: Toyota