Szczęśliwy powrót z Islandii

Rozpoczęta w Warszawie podróż na Islandię dobiegła końca. Młodzi podróżnicy za kierownicą Dacii Duster pokonała 4048 km po drogach tej pięknej wyspy.

4048-km-dusterem2

Renault Polska użyczyło auto dwojgu młodym ludziom, dla których wyprawa była wymarzoną podróżą poślubną. Młoda para pokonała 4048 km po islandzkich drogach – asfaltowych, szutrowych, wybitej na drodze tarce, po piaskach i kamieniach. Do pokonania było nawet kilka brodów. – Ani razu się nie zakopaliśmy, nie zalaliśmy silnika wodą i nie potrzebowaliśmy pomocy na środku pustkowia. Czy to znaczy, że brakowało nam emocji? Wręcz przeciwnie – powiedzieli podróżnicy.

Średnia prędkość z jaką podróżowali państwo młodzi na islandzkich drogach wyniosła 48,8 km/h. Średnie spalanie zaś – 6,5 l/100km (ok. 260 l ropy naftowej). Było bezawaryjnie, sprawnie i komfortowo. – Dla niektórych to nudno, ale przecież taka ma być podróż poślubna – przede wszystkim przyjemna – dodaje para.

4048-km-dusterem3

Podróżnicy mieli do dyspozycji samochód Dacia Duster, użyczony specjalnie na cel wyprawy przez Renault Polska. – Samochód okazał się niezawodny i nawet z pakowaniem nie było problemów, wersja Delsey nazywa się tak m.in. dzięki walizce, która jest w komplecie. Równie pakowna, co bagażnik Dustera, równie gładko jeździ. I oprócz tego jest równie oliwkowa. Chyba już wiemy, skąd wzięło się takie połączenie – nie dla wszystkich oczywiste. Walizce brakuje jedynie 4×4 – podsumowują państwo Anna i Arkadiusz Kuś, nowożeńcy, dla których miesięczna wyprawa prowadziła przez Danię, Wyspy Owcze i Islandię.