Swift Sport już w sprzedaży

s1

Od stycznia w salonach Suzuki dostępna jest sportowa wersja Swifta. Ceny rozpoczynają się od 67 900 zł.

s4

Pierwsza generacja modelu Swiftt pojawiła się w 1983 roku. Sześć lat później zadebiutowała jego sportowa odmiana – wówczas oznaczona symbolem GTi. W 2004 roku Swift przeszedł całkowitą metamorfozę, a dwa lata później pojawił się pierwszy Swift Sport. Aktualna generacja Swifta wprowadzona została do sprzedaży w Europie we wrześniu 2010 roku.

Wyrośnięty maluch

Dynamiczna sylwetka Swifta Sport może się podobać. Tylny zderzak zintegrowano z podwójną końcówką układu wydechowego oraz nakładką w kształcie dyfuzora aerodynamicznego, a to tylko niektóre sportowe akcenty. Dodano także duży spojler dachowy, boczne spojlery progowe i aluminiowe obręcze kół w rozmiarze 17 cali. Nowy Swift Sport urósł – jest o 125 mm dłuższy od swojego poprzednika. Ma także większy rozstaw osi i większe rozstawy kół. Oferowany jest wyłącznie jako 3-drzwiowy hatchback.

Bezkompromisowa przyjemność

Pod maską sportowej odmiany Swifta znajdziemy 1.6-litrową jednostkę o mocy 136 KM, współpracującą z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Wyposażenie standardowe zawiera m.in. automatyczną klimatyzację z elektronicznym sterowaniem, system audio CD/MP3 z portem USB i Bluetoothem, tempomat, trójramienną, wielofunkcyjną kierownicę skórzaną, sportowe fotele z funkcją podgrzewania, czujniki cofania, a także przyciemniane tylne szyby.
Swift Sport oferuje bezkompromisową przyjemność jazdy, co zainspiruje młodych ludzi na całym świecie – uważa Naoyuki Takeuchi, główny inżynier Suzuki – Udoskonaliliśmy parametry, które przekładają się na prowadzenie auta oraz jego zwinność i zręczność. Poświęciliśmy także wiele uwagi kwestiom związanym z ekologią.

s2

s3