Stwórz własną wakacyjną historię

Wszystko to ma związek z nowym trendem turystycznym. Coraz częściej poszukujemy nowych miejsc, kultur i przygód, najlepiej na rzadko uczęszczanych, pozamiejskich szlakach. Najnowsze badania pokazują, że europejskie rodziny o podróżniczym zacięciu odrzucają tradycyjne, zorganizowane oferty wakacyjne i w poszukiwaniu prawdziwej przygody ruszają w drogę bez przewodników.

 

 

Niezależnie od tego jakiej formy wypoczynku i rekreacji jesteśmy miłośnikami, radość powinniśmy czerpać też z samego dojazdu do miejsca wypoczynku. Nie liczy się jedynie cel podróży, ale także wybór właściwego samochodu do wielogodzinnego holowania przyczepy, który powinien gwarantować przyjemną, relaksującą i bezpieczną podróż. Mając to na uwadze, Chevrolet proponuje dwa modele spełniające te kryteria.

Mowa o modelach Captiva i Orlando. Pierwszy z nich oferuje maksymalny uciąg do 2000 kg, co czyni z niego idealnego partnera do wakacyjnych podróży z przyczepą. Ponadto Captivę wyposażono w trzy rzędy w foteli, co pozwala wygodnie przewieźć nawet siedem dorosłych osób. Na uwagę zasługuje szczególnie elastyczny system składania foteli, dzięki którym bagażnik może zaoferować pojemność bagażnika od 97 do 1577 litrów.

Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić podróżowanie, Captivę można wyposażyć w zestaw audio z wejściem Aux-in, gniazdem USB umożliwiającym podłączenie odtwarzacza MP3, iPoda lub iPada oraz technologię Bluetooth. Ponadto na pokładzie może się znaleźć nawigacja z ekranem dotykowym oraz kamera cofania.

Także 7-osobowe wnętrze Orlando oferuje szeroką gamę możliwości aranżacyjnych. Przy trzech rzędach siedzeń przedział bagażowy oferuje pojemność od 101 do 1594 litrów oraz szereg rozwiązań ułatwiających transport bagażu i sprzętu sportowego. Orlando może holować przyczepy o masie do 1500 kg, co oznacza, że można do niego podczepić małą łódź, żaglówkę czy średnią lub dużą przyczepę kempingową.

Ciekawostki wakacyjne

– Najpopularniejsze cele wakacyjnych wypraw w 2012 roku to Turcja, Polska i Słowacja

– Austria stanowi najpopularniejszy cel pieszych wędrówek

– Najpopularniejsze wakacyjne zajęcia rekreacyjne Europejczyków to piesze wycieczki, jazda na rowerze oraz żeglarstwo

– 50 procent Finów, Austriaków i Szwajcarów uprawia w wakacje sport

– Caravaning najpopularniejszy jest wśród Brytyjczyków, Niemców i Holendrów

– Najpopularniejsze cele wypraw caravaningowych w 2012 roku to hiszpańska Costa Brava, francuski region Dordogne oraz włoska Toskania

– Tego lata na drogi Starego Kontynentu wyjedzie 3,1 miliona przyczep

– Wybrzeża Europy o długości 70 tysięcy kilometrów w 2012 roku zwiedzać będzie na swych łodziach 165 tysięcy ich nowych właścicieli

Źródła: European Travel & Action Group (www.etag-euro.org), World Travel Monitor (www.ipkinternational.com), European Caravan Federation (www.e-c-f.com), Royal Yachting Association (www.rya.org.uk)