Na wakacje z bagażnikiem rowerowym Opel FlexFix

Jazda na rowerze wzmacnia serce, płuca, a przy tym nie obciąża stawów. Zabranie ze sobą roweru na wakacje lub w podróż stwarza jednak problem związany z jego transportem. System bagażnika rowerowego Opla – FlexFix – może być rozwiązaniem. Zintegrowany z tylnym zderzakiem, niezwykle stabilny i bezpieczny bagażnik jest dostępny dla modeli Corsa, Astra, Meriva i Antara.

Bagażnik pozwala oszczędzić miejsce i całkowicie wsuwa się w tylny zderzak, eliminując tym sposobem konieczność składania, rozmontowywania i przechowywania bagażnika rowerowego. Dodatkowo system umiejscowiony jest blisko podłoża, dzięki czemu uciążliwe i niezdarne podnoszenie roweru ponad głową na bagażnik dachowy odchodzi w przeszłość. Ta zaleta została podkreślona przez ekspertów inicjatywy Aktion Gesunder Rücken e.V. (Akcja na Rzecz Zdrowych Pleców), gdy przyznawali nowej Merivie pieczęć aprobaty za ogólną ergonomiczną koncepcję modelu. Meriva jest pierwszym samochodem produkcyjnym na świecie, który otrzymał tę pieczęć.

Zintegrowany bagażnik rowerowy wysuwa się z tylnego zderzaka niczym szuflada, zaś odblokowuje się go za pomocą dźwigni umiejscowionej na brzegu pokrywy bagażnika. Taki design umożliwia wysunięcie bagażnika bez użycia żadnych narzędzi nawet przy załadowanym przedziale bagażowym. System FlexFix może przetransportować dwa rowery o wymiarach ramy od 18 do 28 cali i maksymalnej wadze 40 kg. Akustyczny sygnał ostrzegawczy włącza się na wysuniętym bagażniku podczas cofania.

Ceny systemu FlexFix w Polsce rozpoczynają się od 3 200 PLN dla modeli Corsa, Meriva i Astra oraz od 7 000 PLN dla modelu Antara. Do końca roku w sprzedaży pojawią się kolejne dwa modele Opla wyposażone w system FlexFix.