SsangYong Tivoli: na podbój Europy

Minęły już czasy, gdy produkty SsangYonga triumfowały w konkursach na najbrzydsze samochody na rynku. Nowe projekty koreańskiej firmy coraz bardziej przypominają prace designerów europejskich marek, czego przykładem jest model Tivoli pokazany w Genewie.

SUV Tivoli będzie oferowany na rynkach całego świata, jednak producent liczy na największy sukces sprzedażowy na Starym Kontynencie, o czym świadczy europejska stylizacja nadwozia tego modelu oraz jego nazwa pochodząca od włoskiego miasteczka leżącego w pobliżu Rzymu.

Projektanci Tivoli szczególny nacisk położyli na bezpieczeństwo pasażerów. Wyposażenie obejmuje m.in. siedem poduszek powietrznych, układ ESP, system aktywnej ochrony przed dachowaniem, asystenta hamowania, asystenta ruszania na wzniesieniu oraz system monitorowania ciśnienia w oponach.

Rozwiązaniem, które powinno przypaść do gustu szczególnie młodszym użytkownikom jest możliwość indywidualizacji wnętrza poprzez wybór jednego z sześciu kolorów podświetlenia tablicy rozdzielczej. Do wyboru jest także osiem kolorów nadwozia, które harmonizują z wnętrzem w beżowej lub czarnej kolorystyce. Całość uzupełnia elegancka tapicerka z materiału lub skóry.

W gamie jednostek napędowych znajdzie się nowy, 1,6-litrowy silnik Diesla e-XDi160, a także nowy silnik benzynowy 1,6-litra e-XGi160. Obu typom silnika może towarzyszyć automatyczna bądź ręczna skrzynia biegów, a także napęd na dwa lub cztery koła.

Tivoli wszedł do sprzedaży w Korei w styczniu br. Wersja z silnikiem benzynowym będzie dostępna dla klientów w Europie i na całym świecie od maja, a wersje z silnikiem Diesla i z napędem na cztery koła – od lipca.

Źródło: SsangYong