Spójrz na nowo na wakacyjną Polskę

0

Nie lubisz komercyjnych kurortów, cenisz sobie ciszę i spokój, a jadąc na urlop chcesz po prostu odpocząć? Niestety, biura podróży promują miejsca wszystkim już znane i mocno oblegane. Gdzie więc można znaleźć obszary jeszcze nieodkryte, których właściciele nigdzie nie reklamują, mając od wielu lat swoich stałych gości, a nowych zdobywając dzięki rekomendacjom obecnych urlopowiczów?

Od kilku lat istnieje niezmienne przekonanie, że Polska jest drogim miejscem na wypoczynek wakacyjny, porównywalnym z zagranicznymi wyjazdami. Wiele osób uważa, że poza Bałtykiem, górami czy Mazurami nie ma atrakcyjnych regionów w naszym kraju. Nic bardziej mylnego! Polska jest tak różnorodnym krajem, że każdy może znaleźć ciekawą propozycję dla siebie. Trzeba jedynie wiedzieć, gdzie szukać…

Internet – źródło nieskończonych pomysłów wakacyjnych

Z raportu „Droga Podróżnika do Decyzji” opublikowanego przez Google wynika, że na informacjach znalezionych w wyszukiwarkach polegało aż 67% osób planujących wyjazd i szukających noclegu prywatnie. Ponad 41% osób podróżujących wypoczynkowo opierało swój wybór i decyzję na opiniach i recenzjach pojawiających się w sieci.

Internet przenika w coraz większą ilość sfer naszego życia. Zaczyna wypierać nie tylko papierową prasę, ale także oferty, katalogi, ulotki, które do tej pory funkcjonowały w wersjach drukowanych. Przewagą Internetu jest przede wszystkim jego „szybkość”, która pozwala na bieżąco aktualizować informacje i treści, co w turystyce jest niezmiernie ważne.

Zatem… w jaki sposób efektywnie wykorzystać Internet w planowaniu interesującego i jednocześnie nietypowego wypoczynku? Jest przynajmniej kilka możliwości.

Blogi turystyczne

Jedną z opcji może być śledzenie blogów turystycznych. Dowiesz się na nich, gdzie warto pojechać i dlaczego, poznasz opinie osób podróżujących i ich wrażenia. Blogów jest mnóstwo, można więc dobrać tematykę do własnych zainteresowań. Marzysz o zwiedzeniu świata, ale o Polsce też nie zapominasz? Cenne wskazówki poznasz na tropiciele.com.pl czy tamizpowrotem.com. A może wolisz wyprawy rowerowe? Zajrzyj na blog narowerze.net i zobacz, jak inni je organizują. Oczywiście inspiracji jest dużo więcej. Niezależnie więc, który blog wybierzesz na pewno na każdym z nich znajdziesz wiele przydatnych informacji.

Portale turystyczne

Kolejnym pomysłem może być odwiedzenie inspirujących portali turystycznych. Na przykład, zaglądając do serwisu Ideatur.pl, bez problemu odnajdziesz całą listę mniejszych, a przez to na pewno mniej tłocznych i spokojniejszych kompleksów noclegowych i agroturystycznych w Polsce. Jeśli któryś wpadnie Ci w oko, od razu możesz zarezerwować w nim pokój oraz wyszukać pobliskie atrakcje turystyczne.

Fora internetowe i serwisy społecznościowe

Fora internetowe i serwisy społecznościowe mogą okazać się prawdziwą skarbnicą wiedzy i pomysłów turystycznych. Miejsca te dostarczą Ci nie tylko wielu inspiracji, ale także sporo tzw. opowieści z życia. Z reguły fora skupiają osoby, które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami. Tego typu informacji nie uświadczysz w żadnym katalogu, przewodniku czy informatorze.

Nie zapominaj też o swoich znajomych na portalach społecznościowych. Czasami warto zasięgnąć rady dawnej znajomej i odświeżyć znajomość. Innym, równie dobrym, pomysłem jest dołączenie do grupy tematycznej zrzeszającej ludzi zainteresowanych konkretnym zagadnieniem. W razie potrzeby, na pewno możesz zwrócić się do nich z pytaniami i wątpliwościami.

Nie zapominaj też o swoich znajomych na portalach społecznościowych. Czasami warto zasięgnąć rady dawnej znajomej i odświeżyć znajomość. Innym, równie dobrym, pomysłem jest dołączenie do grupy tematycznej zrzeszającej ludzi zainteresowanych konkretnym zagadnieniem. W razie potrzeby, na pewno możesz zwrócić się do nich z pytaniami i wątpliwościami.

Spróbuj czegoś nowego

Kompletnie innym pomysłem może być dołączenie do ciekawej inicjatywy organizowanej przez osoby, które chciałyby przeżyć jakąś przygodę. Często umieszczają one informację o swoim pomyśle w sieci, dzięki czemu można się do nich przyłączyć i przeżyć naprawdę coś niesamowitego. Inspiracją może być pomysł pewnej osoby, która założyła stronę 149things.com, umieszczając tam listę 149 rzeczy, które chciałaby zrobić. Można do niej dołączyć, towarzysząc jej w ich realizacji. Chętna?

Niezapomniany urlop za jednym kliknięciem…

Sezon urlopowy w pełni. Nie ma więc na co czekać. Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś, gdzie chcesz się wybrać w tym roku, podpowiedź znajdziesz właśnie w Internecie. Planowanie nietypowych wakacji jeszcze nigdy nie było tak proste. Po prostu kliknij i ciesz się odpoczynkiem!